Czechy

0/10

Winnice czeskie leżą na obszarach granicznych możliwości uprawy winnej latorośli. Fakt ten sprawia, że nie są ważnym – z punktu widzenia światowej produkcji – obszarem winiarskim.

I nawet jeśli wziąć pod uwagę historyczne tradycje uprawy winnej latorośli na niektórych obszarach, sięgające czasów celtyckich i rzymskich, jest oczywistym, że Czechy są krajem piwa i zapewne w bliższej, czy dalszej perspektywie czasowej, nic tego faktu nie zmieni. Większość win czeskich trafia na rynek lokalny, choć ostatnie inwestycje australijskie i austriackie zaczęły już owocować pojawieniem się jakościowych win czeskich, zwłaszcza morawskich, na zagranicznych rynkach. Nie są to jednak ilości znaczące, ale ciekawe uzupełnienie oferty innych państw.

Lista regionów:
Morawy


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.