rating 8/10

Tylko we Francji. W niektórych supermarketach we Francji stoją automaty sprzedające wino ... na litry. Urządzenie obsługiwane jest w podobny sposób jak dystrybutory stojące na stacjach benzynowych. Litr wina kosztuje 1 euro i 45 centów.

We Francji stanęły automaty sprzedające wino. Maszyna działa podobnie jak dystrybutory paliwa znajdujące się na stacjach benzynowych. Wino można „tankować” do własnych pojemników (butelki, kanistry, baniaki) lub zakupić je w sklepie. Do wyboru są trzy kolory wina – białe, czerwone i różowe. Litr trunku zakupionego w automacie to koszt 1 euro i 45 centów.

Pomysłodawca - Astrid Terzian

Pomysłodawcą automatu sprzedającego wina jest Astrid Terzian, według której powraca era win we Francji i jednocześnie urządzenie wypełnia niszę w tym zakresie. Zapowiada także, że już niedługo maszyny zostaną wyeksportowane do Stanów Zjednoczonych. Najlepszym opakowaniem na wino zakupione w automacie wg Terzian jest pięciolitrowy baniak.

Ciekawe kiedy do Polski zawitają tego typu automaty. Na pewno pomysł na postawienie maszyny sprzedającej wina spodobałby się wielu Polakom. A może bardziej przypadłby do gustu automat wypełniony trunkiem wysokoprocentowym?

Źródło: http://automaty.pl/