Automat pełen wina
Wiedza o winie
22.10.2010

Automat pełen wina

Zespół Winezja
Zespół Winezja

9/10

Tylko we Francji. W niektórych supermarketach we Francji stoją automaty sprzedające wino ... na litry. Urządzenie obsługiwane jest w podobny sposób jak dystrybutory stojące na stacjach benzynowych. Litr wina kosztuje 1 euro i 45 centów.

We Francji stanęły automaty sprzedające wino. Maszyna działa podobnie jak dystrybutory paliwa znajdujące się na stacjach benzynowych. Wino można „tankować” do własnych pojemników (butelki, kanistry, baniaki) lub zakupić je w sklepie. Do wyboru są trzy kolory wina – białe, czerwone i różowe. Litr trunku zakupionego w automacie to koszt 1 euro i 45 centów.

Pomysłodawca - Astrid Terzian

Pomysłodawcą automatu sprzedającego wina jest Astrid Terzian, według której powraca era win we Francji i jednocześnie urządzenie wypełnia niszę w tym zakresie. Zapowiada także, że już niedługo maszyny zostaną wyeksportowane do Stanów Zjednoczonych. Najlepszym opakowaniem na wino zakupione w automacie wg Terzian jest pięciolitrowy baniak.

Ciekawe kiedy do Polski zawitają tego typu automaty. Na pewno pomysł na postawienie maszyny sprzedającej wina spodobałby się wielu Polakom. A może bardziej przypadłby do gustu automat wypełniony trunkiem wysokoprocentowym?

Źródło: http://automaty.pl/


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?