Automat pełen wina
Wiedza o winie
22.10.2010

Automat pełen wina

Zespół Winezja
Zespół Winezja

9/10

Tylko we Francji. W niektórych supermarketach we Francji stoją automaty sprzedające wino ... na litry. Urządzenie obsługiwane jest w podobny sposób jak dystrybutory stojące na stacjach benzynowych. Litr wina kosztuje 1 euro i 45 centów.

We Francji stanęły automaty sprzedające wino. Maszyna działa podobnie jak dystrybutory paliwa znajdujące się na stacjach benzynowych. Wino można „tankować” do własnych pojemników (butelki, kanistry, baniaki) lub zakupić je w sklepie. Do wyboru są trzy kolory wina – białe, czerwone i różowe. Litr trunku zakupionego w automacie to koszt 1 euro i 45 centów.

Pomysłodawca - Astrid Terzian

Pomysłodawcą automatu sprzedającego wina jest Astrid Terzian, według której powraca era win we Francji i jednocześnie urządzenie wypełnia niszę w tym zakresie. Zapowiada także, że już niedługo maszyny zostaną wyeksportowane do Stanów Zjednoczonych. Najlepszym opakowaniem na wino zakupione w automacie wg Terzian jest pięciolitrowy baniak.

Ciekawe kiedy do Polski zawitają tego typu automaty. Na pewno pomysł na postawienie maszyny sprzedającej wina spodobałby się wielu Polakom. A może bardziej przypadłby do gustu automat wypełniony trunkiem wysokoprocentowym?

Źródło: http://automaty.pl/


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.