Wino i SPA - wpływ wina na zdrowie i urodę
Wiedza o winie
17.05.2010

Wino i SPA - wpływ wina na zdrowie i urodę

Autor posta Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Znaną wszystkim frazę „Wino, kobiety i śpiew” można teraz dzięki coraz popularniejszym zabiegom sparafrazować na „Wino, kobiety i SPA” lub „Wino, SPA i śmiech”, bo przecież SPA nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet.

Jak wiele rzeczy, tak i wykorzystywanie wina w kosmetyce, odkryto już w starożytności. Współcześnie potwierdzono zbawienny wpływ wina na zdrowie i urodę.

Winoterapia

Winoterapia jest idealną propozycją dla tych, którzy pragną aby ich skóra była gładsza i pełna blasku. Zabiegi wykorzystujące wino i winogrona są bardzo dobrymi kuracjami odchudzającymi. Również w zabiegach antycellulitowych wykorzystuje się wino, ponieważ zawarty jest w nim składnik wspierający redukcję tkanki tłuszczowej – resveratrol. Owoce i pestki winogron zawierają niezwykle cenne związki o silnym działaniu przeciwutleniającym, a więc spowalniające proces starzenia się. Ponadto w pestkach winogron znajduje się tanina wpływająca oczyszczająco na organizm i pobudzająca ciśnienie krwi.

Zabiegi na bazie wina i winogron

Zabiegi na bazie wina i winogron eliminują toksyny, zapobiegają zatrzymywaniu się wody w organizmie oraz wzmacniają naczynia krwionośne. Po zabiegu skóra jest wyraźnie bardziej napięta i pełna blasku, a człowiek czuje się zrelaksowany i odprężony. W kosmetyce wykorzystuje się każdą część owocu – od miąższu, przez pestki i skórkę, aż do samej szypułki. Trudno się więc dziwić, że zabiegi na bazie wina i winogron są z dnia na dzień coraz popularniejsze. Na samą myśl o relaksie w SPA, nie tylko z lampką wina, ale także z całym pakietem winnych zabiegów, na twarzy pojawia się uśmiech.

źródło artykułu: http://www.wspanialespa.pl/artykuly/17/Wino-i-SPA


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.