Wino i SPA - wpływ wina na zdrowie i urodę
Wiedza o winie
17.05.2010

Wino i SPA - wpływ wina na zdrowie i urodę

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Znaną wszystkim frazę „Wino, kobiety i śpiew” można teraz dzięki coraz popularniejszym zabiegom sparafrazować na „Wino, kobiety i SPA” lub „Wino, SPA i śmiech”, bo przecież SPA nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet.

Jak wiele rzeczy, tak i wykorzystywanie wina w kosmetyce, odkryto już w starożytności. Współcześnie potwierdzono zbawienny wpływ wina na zdrowie i urodę.

Winoterapia

Winoterapia jest idealną propozycją dla tych, którzy pragną aby ich skóra była gładsza i pełna blasku. Zabiegi wykorzystujące wino i winogrona są bardzo dobrymi kuracjami odchudzającymi. Również w zabiegach antycellulitowych wykorzystuje się wino, ponieważ zawarty jest w nim składnik wspierający redukcję tkanki tłuszczowej – resveratrol. Owoce i pestki winogron zawierają niezwykle cenne związki o silnym działaniu przeciwutleniającym, a więc spowalniające proces starzenia się. Ponadto w pestkach winogron znajduje się tanina wpływająca oczyszczająco na organizm i pobudzająca ciśnienie krwi.

Zabiegi na bazie wina i winogron

Zabiegi na bazie wina i winogron eliminują toksyny, zapobiegają zatrzymywaniu się wody w organizmie oraz wzmacniają naczynia krwionośne. Po zabiegu skóra jest wyraźnie bardziej napięta i pełna blasku, a człowiek czuje się zrelaksowany i odprężony. W kosmetyce wykorzystuje się każdą część owocu – od miąższu, przez pestki i skórkę, aż do samej szypułki. Trudno się więc dziwić, że zabiegi na bazie wina i winogron są z dnia na dzień coraz popularniejsze. Na samą myśl o relaksie w SPA, nie tylko z lampką wina, ale także z całym pakietem winnych zabiegów, na twarzy pojawia się uśmiech.

źródło artykułu: http://www.wspanialespa.pl/artykuly/17/Wino-i-SPA


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?