Światowy Dzień Wina Chilijskiego
Ekspert od win
10.09.2015

Światowy Dzień Wina Chilijskiego

Tomasz Kolecki
Tomasz Kolecki

0/10

Spotkaliście się z czymś takim? Nie? A przecież taki mieliśmy w ubiegłym tygodniu. „Służba nie drużba” i swoją powinność wykonałem sumiennie. Spojrzałem głęboko w oczy jednemu z moich ulubieńców, a on odparł że chętnie, że jest gotowy na wina z Chile.

I tak spędziliśmy wieczór we trójkę, wraz z ukochaną żoną Mają i Casa Lapostolle Cuvee Alexandre Pinot Noir. I nie ma co owijać w bawełnę – pod względem wina też nam jest do siebie blisko, a Pinot Noir wysokich lotów jest na szczycie naszej listy przebojów w zestawieniu koloru czerwonego. Co tym bardziej ułatwiło zadanie wieczorowej porze, by była miła.

Po niedawnym spotkaniu w Jaśle z Ventisquero Queulat Pinot Noir, Cuvee Alexandre nadał zdecydowanie inne tony. Jeszcze bardziej surowe, jeszcze bardziej klasyczne, jeszcze bardziej chłodne, i jeszcze bardziej soczyste. Uwielbiam takie wina. Obalają stereotypy. Pozwalają zaczerpnąć głęboki oddech. Zmuszają do spokoju. A znikają w „okamgnieniu”…

I chyba nie będę czekał na kolejne spotkanie z imć Olkiem, do kolejnego dnia chilijskiego wina. Oj! Na pewno spotkamy się wcześniej!


Powiązane artykuły