Wina do Sushi

Mamy 6 win do sushi! Sprawdź naszą ofertę i wybierz swoją ulubioną butelkę już dziś! Sushi i Sahimi to Japońska narodowa potrawa, chyba każdy ją zna i nie trzeba jej przedstawiać. Składa się ona z gotowanego ryżu z octem winnym oraz różnymi dodatkami zazwyczaj są to ryby, owoce morza, wodorosty nori, kawałki marynowanych warzyw i wiele innych. 

Wino Kendermanns Riesling Kabinett Rheinhessen 2022 600458

Białe, Półsłodkie, Niemcy, 2022
8.52 średnia ocen
156 głosów
86 ocena
sommeliera
54.99 zł

podstawowa

Wino Hugel Gentil Alsace A.O.C. 2022 600414

Białe, Wytrawne, Francja, 2022
8.64 średnia ocen
60 głosów
84 ocena
sommeliera
74.99 zł

podstawowa

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 74.99 zł

Wino Brilla! Prosecco DOC 603745

Białe, Wytrawne, Włochy
8.48 średnia ocen
27 głosów
76.99 zł

podstawowa

Wino Kim Crawford Pinot Gris Marlborough 2021 604307

Białe, Wytrawne, Nowa Zelandia, 2021
9.50 średnia ocen
4 głosów
149.00 zł

podstawowa

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149 zł

Wino Pascal Jolivet Pouilly Fume 600448

Białe, Wytrawne, Francja
10.00 średnia ocen
4 głosów
87 ocena
sommeliera
186.00 zł

podstawowa

Wino Fre White Zinfandel 0.75 l 601451

Różowe, Słodkie, USA
5.42 średnia ocen
6 głosów
54.99 zł

podstawowa


Ze względu na swoją różnorodność można by było do każdego kawałka sushi dobrać inne wino. Poniżej kilka przykładów wina do sushi.

Riesling

Wina z tego szczepu nie mają zbyt dużej zawartości alkoholu, są orzeźwiające i ma sporo mineralności. W zależności od klimatu inaczej smakuje i idealnie pasuje do różnych smaków sushi. Wytrawną wersję możemy połączyć praktycznie z każdym smakiem zaś ta która jest słodsza łączmy z pikantniejszymi kawałkami.

Wino śliwkowe do sushi

Bardzo znane Japońskie wino do sushi ze śliwek Ume, czyli zielonych śliwek które znane jest pod etykietą Choya. Ze względu na swój słodki smak powinniśmy łączyć z pikantnymi rolkami, ale wystrzegać się tych delikatnych i z kwaśniejszymi dodatkami.

Vinho Verde

Białe wytrawne wino o lekkiej strukturze, orzeźwiającym charakterem i delikatną mineralnością to również ciekawy kompan do sushi. To wino powinno dobrze się połączyć z każdym rodzajem rolek sushi.

Musujące wino do sushi

Bąbelki śmiało będą pasowały do smażonych ryb i owoców morza w tempurze. Owocowe Prosecco, Cava czy dobry Szampan podwyższą nasze doznania smakowe.

Sauvignon Blanc

>Bardzo popularna odmiana, dająca rześkie, wytrawne mocno aromatyczne i charakterystyczne wina. Najwyższy sukces odniosły wina z Nowej Zelandii o charakterystycznych aromatach tropików świetnie zgrają się sushi które będzie miało w sobie dodatki np. świeżego mango. Sauvignon Blanc posiada również swoje zielone akcenty takie jak papryka które idealnie będą pasowały do warzywnych dodatków.

Gewürztraminer

Odmiana uprawiana na całym świecie ma łatwy do zapamiętania zapach i smak. Daje dobrze zbudowane, ekstraktywne wina. W aromatach możemy odnaleźć liczi i imbir który przy podawaniu sushi jest niezbędny. Warto sięgnąć po wytrawną butelkę z małą ilością cukru resztkowego aby nie przyciemnić obecności smaku sushi.

Pinot Grigio

Białe wytrawne wino do sushi, które ma dobrze zbalansowaną słodycz i kwasowość ale te pochodzące z Włoch. Mineralność i orzeźwiające smaki tego wina świetnie połączą się z sushi.

Pinot Noir

Na koniec dość nieoczywiste połączenie czerwonego wytrawnego wina które nie jest ciężkie i taniczne ale ma w sobie dużo lekkości, jeśli jest ktoś odważny to warto spróbować takiego połączenia.