Odc. 1: Starcie gigantów wina
Wiedza o winie
02.01.2012

Odc. 1: Starcie gigantów wina

Zespół Winezja
Zespół Winezja

0/10

Zapraszamy na pierwszy odcinek z serii przybliżania wiedzy o winie, przygotowany przez portal z winami Winezja.pl. Z nami możesz usiąść wygodnie w fotelu i poprawić sobie nastrój - zarówno filmem, jak i kieliszkiem wina.

A przy okazji… zapamiętać coś niecoś o degustacji, aromatach i innych tajnikach wiedzy sommelierskiej.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nUz0V-UgeHk


Powiązane artykuły

18.01.2023

Co pasuje do Chardonnay?

Wina Chardonnay są niezwykle uniwersalne pod kątem parowania z posiłkami, dając ogromne spektrum możliwości. Różne style win pochodzących z różnych regionów, a także cechujące się innym procesem produkcji – na przykład użyciem beczki dębowej, sprawdzą się w innych wariacjach dań. Całym zawiłościom związanym z parowaniem Chardonnay z jedzeniem przyglądamy się poniżej, wyjaśniając i podpowiadając idealne połączenia.

22.09.2022

Amarone - ikona północy Włoch

Jedno z najbardziej pożądanych win włoskich, wyjątkowe już od momentu winifikacji aż po degustację w kieliszku, długowieczne i potężne, a przy tym eleganckie i dające niebywałą przyjemność z degustacji – Amarone della Valpolicella. Jedno z tych win, których w życiu trzeba spróbować i jedno z tych, które warto mieć w zapasie na wyjątkową okoliczność. Co składa się jednak na legendę dumy północnych Włoch?