Jeńców nie bierzemy
Ekspert od win
30.03.2017

Jeńców nie bierzemy

Autor posta Tomasz Kolecki
Tomasz Kolecki

10/10

Ostatni tydzień przyniósł ze sobą wiele przyjemnych wydarzeń. A w dodatku – wiele mówiących. Po pierwsze program „Kocham Wino” nie  wkroczył niedawno w drugą dekadę swojej historii, a po drugie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji egzaminu ASI Diploma International.

Po pierwsze program „Kocham Wino” nie dość, że wkroczył niedawno w drugą dekadę swojej historii, to na dodatek zgromadził już ponad 100 tysięcy notorycznych użytkowników. W polskich realiach, taka liczba nie jest imponująca. Jest po prostu wręcz budząca respekt i zachwyt jednocześnie. Oby cały rynek wina w naszym kraju rozwijał się w ten sposób, a już niedługo butelka wina na stole, będzie czymś bardziej, niż oczywistym.

Wyniki tegorocznej edycji egzaminu ASI Diploma International

Po drugie – ogłoszono wyniki tegorocznej edycji egzaminu ASI Diploma International. Do tego niezwykle wymagającego sprawdzianu, w tym roku podeszło czterech śmiałków z naszego kraju – Piotr Pietras, Marek Przyborek, Kamil Wojtasiak i Norbert Dudziński. Sami młodzi ludzie, przed którymi jeszcze wiele pięknych zdarzeń w przyszłości. Jednak nie czekając na nie, wszyscy, jak jeden mąż, sięgnęli po tytuł Sommeliera ASI. Na dzień dzisiejszy, mamy już 11 takich ancymonów. A o tytuł starało się do tej pory…12! Takiej skuteczności nie ma żaden inny kraj na świecie. Jakby tego mało – Marek i Piotr osiągnęli najlepsze wyniki, spośród wszystkich tegorocznych kandydatów na świecie! Czy można uznać to za dobre prognostyki, przed zbliżającymi się wielkimi krokami, mistrzostwami Polski i Europy? Chyba po prostu wręcz nie wypada odpowiadać na to pytanie…


Powiązane artykuły