rating 8/10

Wśród sprawdzających się prezentów ślubnych coraz częściej występuje butelka wina. Możemy zapakować ją na różne sposoby, popisując się przy tym kreatywnością, zaskakując parę młodą inwencją i eleganckim wykończeniem podarunku.

Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób zapakować wino, jak ozdobić butelkę oraz jak udekorować wino na ślub lub weselę. Zapraszamy do lektury.

Jak zapakować wino?

Szeroki wybór ozdobnych torebek to jedna z najpopularniejszych opcji ze względu na uniwersalność rozwiązania oraz jego łatwą realizację. Mnogość kolorów, wzorów i możliwości wyboru pozwalają na dobranie opakowania pod gust osoby obdarowanej.

Doskonale sprawdzają się skrzynki drewniane, które są nie tylko eleganckie, ale później można je wykorzystać na różne sposoby w domu np. jako pojemnik na kwiaty lub przyprawy albo na pamiątki z wesela. Taką skrzynkę można przygotować nawet z wypalonym grawerem na wierzchniej pokrywie z datą ślubu i imionami pary młodej. Trzeba pamiętać, aby taką skrzynkę zamówić odpowiednio wcześniej, ponieważ czas realizacji może zająć nawet powyżej jednego tygodnia.

Inną możliwością jest kartonik na wino, który ma rożne kolory oraz faktury tektury, czasami już z wyciętymi gotowymi wzorami z okazji ślubu. Warto również dołączyć do pudełeczka liścik z życzeniami. Na stronie Winezji znajdziecie również woreczki welurowe, które mają niecodzienną fakturę i do tego absolutnie wyjątkowo się prezentują.

Jak ozdobić butelkę z alkoholem?

Jeżeli nie mamy akurat pod ręką dedykowanego opakowania do butelki, warto przeszukać domowe kąty w poszukiwaniu pozostałości po otrzymywanych prezentach. Ozdobny papier do pakowania, wstążki czy sznureczki aż proszą się o wykorzystanie. Wtedy wystarczy taką butelkę ładnie owinąć papierem, zawiązać na szyjce kokardkę i dołączyć liścik z życzeniami… i gotowe!

Jak ozdobić butelkę wina na prezent?

Gotowe opakowania z wzorami dostosowanymi na tę okazję to tylko jedna z opcji. Zapakowanie wina na prezent ślubny to także doskonałe miejsce na naszą kreatywność! Dobrym pomysłem jest personalizowana etykieta, którą można samemu zaprojektować lub zlecić to w drukarni. Kupioną butelkę moczymy w wodzie, pozbywamy się etykiet i naklejamy te, które zamówiliśmy w drukarni lub sami wydrukowaliśmy w domu.

Jak udekorować wino na ślub lub wesele?

Jednym z rzadko stosowanych pomysłów - a będących bardzo ciekawym urozmaiceniem, jest dekoracja butelek ustawianych na weselnym stole. W jaki sposób możemy wpłynąć na ich prezencję? Osoba lub firma, u której zamawiamy kwiaty może dorobić mini bukieciki, które później zaczepimy na szyjce butelki. Kolejna propozycja to naklejenie etykiety z datą ślubu i imionami nowożeńców oraz z dedykacją dla gości. Co więcej, można zamówić stroje Pani i Pana Młodego w miniaturkach, które są specjalnie uszyte, tak aby pasowały na butelki.

Kreatywność nie zna granic, dlatego to tylko część z inspiracji, na które możemy się zdecydować szykując przyszłe prezenty ślubne. Po doskonałe opakowanie na wino na tę okazję zapraszamy na naszą stronę.

Ozdobna butelka w opakowaniu

Do ozdobnego pakowania warto dołożyć także piękną butelkę, która dodatkowo zaskoczy osobę obdarowaną. Popularne Prosecco, będące doskonałym prezentem to także zbiór nietuzinkowych, fantastycznych butelek. Diamentowa Brilla z niezwykłym żłobieniem na szkle lub Diamante Prosecco o nietypowej linii butelki to inspiracje, które zaskoczą wszystkich na niejednej imprezie.