Magdalena Ambroszczak

Magdalena Ambroszczak

Doradca

Wino to mój sposób na mindfulness w biegu codzienności, wszystko na chwilę staje się nieważne, a zmysły wkraczają do gry

Próbując przypomnieć sobie ten moment, od razu we wspomnieniach pojawiły się wakacje: Włochy, Hiszpania, Grecja czy ukochana Chorwacja. Kieliszek wina dodawał magii już i tak uroczym klimatom. Wspominam piękne widoki, chwile relaksu w restauracjach, ogródkach kawiarnianych czy w plenerze. Odpowiednio schłodzone wino, dopasowane do potrawy oddawało lokalnego ducha i utrwalało doznania w pamięci. Wtedy ta miłość do wina rozkwitła i już ze mną została. Z młodzieńczej i spontanicznej, stała się dojrzała i pełna w Winezji, zwłaszcza za sprawą niezapomnianych degustacji z Mistrzem Polski Sommelierów. Szczególnie cenię towarzystwo wina gdy jest podane w miłych okolicznościach, specjalnie dla mnie, kiedy mamy czas na chwile oddechu, rozmowy z bliskimi, cieszenie się smakiem i aromatem. Taki mój sposób na mindfulness w biegu codzienności. Wszystko na chwilę staje się nieważne, a zmysły wkraczają do gry. Cieszę się barwą, aromatem i smakiem, próbując wyłapać niuanse, nazwać wrażenia i je zapamiętać. Takie aromatyczne tu i teraz.

 

Wszystkie artykuły - Winezja.pl

Porady
10/10
27.06.2022

Wino Różowe: Znajdź swój styl Rose

Wina różowe o bajkowych nazwach na etykiecie tj. rose, rosado, rosato, blush wine, pinkish powstają w wyniku krótkiej maceracji skórek czerwonych winogron. Wina te produkowane są w każdym kraju winiarskim, z niemal wszystkich odmian winogron. Dzięki łączeniu cech win białych i czerwonych: dobrej kwasowości, mocnym i trwałym aromatom oraz lekkiej strukturze wykazującej jednak delikatną taniczność, są winami wszechstonnymi, łatwo łączyć je z szeroką gamą potraw, dopasować do gustu wielu entuzjastów win i różnych okazji.

Porady
9.67/10
01.06.2022

Wina wytrawne - znajdziemy Twój styl

Wina wytrawne to takie, w których nie odczuwamy nadmiernej słodyczy, a taniny i kwasowość są na dość wysokim poziomie. Wybierając wino wytrawne warto zwrócić uwagę na: zawartości cukru, kwasowość, poziom alkoholu oraz tanin. Sprawdźmy jaki mamy szczep, czy wino dojrzewało w beczce czy nie oraz z jakiego klimatu pochodzą grona: ciepły vs chłodniejszy. Nie zapominajmy również o posiłku z jakim je połączymy. Dużo tego…jednak wszystko to decyduje o stylu wina wytrawnego. Rozszyfrujemy to dla Ciebie i poszukamy Twojego stylu wytrawnego wina.