Wino Winnica Silesian Cuvee 604752

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Silesian Cuvee w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Winnica Silesian Cuvee 604752

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
109.00 zł

podstawowa

165 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 4 głosów

Opis Winnica Silesian Cuvee

Białe wytrawne wino powstające w Winnicy Silesian, położonej w sercu Dolnego Śląska, na przedgórzu Sudeckim. Jest to przedsięwzięcie trzech pokoleń rodziny Mazurków, a geneza nazwy Silesian łączy się z historią producenta i tradycją regionu. Podkreśla głębokie korzenie ziemi dolnośląskiej w produkcji wina, podobnie jak rodzina Mazurków zajmuje się hodowlą koni od wielu pokoleń.

To doskonałe wino powstaje ze szczepów Johanniter, Solaris, Hibernal oraz Bianca. Na specjalną uwagę zasługuje etykieta przedstawiająca zdjęcie z lat 80. XX wieku ze wschodnim zaprzęgiem bałagulskim.

Aromat i smak wina Winnica Silesian Cuvee

Ten aromatyczny kupaż pochwalić się może pięknym i intensywnym bukietem pełnym limonki, cytryny, jabłka, kwiatu bzu, z akcentami agrestu i liści czarnej porzeczki. Na podniebieniu doskonały balans pomiędzy orzeźwiająca kwasowością i nutami słodyczy na lekkiej strukturze pełnej jabłek, limonek i pigwy.

Parowanie wina z jedzeniem

Wino Winnica Silesian Cuvee idealnie sprawdzi się podczas solowych degustacji, jak również w towarzystwie deski przekąsek i przy lekkich sałatkach oraz potrawach opartych na rybach.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
SILESIAN producent

Charakterystyka Winnica Silesian Cuvee

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Silesian Cuvee

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
5ocena
13.06.2022
Opinia zweryfikowana

Niestety trafiła mi się przez nieuwagę butelka z 2019, wino było już trupem. Nadal ładne aromaty ale totalnie umarło w smaku. Zero kwasowości. butelka wylana po jednym kieliszku. Bardzo żałuję bo miałam duże nadzieje

9ocena
28.05.2022

Kolejne świetne wino z polski. Mamy tutaj kupaż 4 szczepów: Johaniter, Solaris, Hibernal oraz Bianca. Wino pięknie pachnie, mamy tutaj, brzoskwinie, jabłka, cytrusy oraz aromaty kwiatowe, w ustach wino jest krągłe z odrobiną słodyczy. Producent na etykiecie sugeruje połączyć wino z plackami ziemniaczanymi. Ja wolę jednak solo.

9ocena
15.11.2021
Opinia zweryfikowana

Pachnie powalająco, bardzo aromatyczne, zapach lata wręcz wylewa się z kieliszka.