Nowość
Wino Winnica Silesian Cuvee 2021 604752

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Silesian Cuvee 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Winnica Silesian Cuvee 2021 604752

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
95.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
72 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 4 głosów

opis wina

Białe wytrawne wino powstające w Winnicy Silesian ze szczepów Johanniter, Solaris, Hibernal oraz Bianca. Na specjalną uwagę zasługuje etykieta przedstawiająca zdjęcie z lat 80. XX wieku ze wschodnim zaprzęgiem bałagulskim.

Ten aromatyczny kupaż pochwalić się może pięknym i intensywnym bukietem pełnym limonki, cytryny, jabłka, kwiatu bzu, z akcentami agrestu i liści czarnej porzeczki. Na podniebieniu doskonały balans pomiędzy orzeźwiająca kwasowością i nutami słodyczy na lekkiej strukturze pełnej jabłek, limonek i pigwy.

To wino, które idealnie sprawdzi się podczas solowych degustacji, jak również w towarzystwie deski przekąsek i przy lekkich sałatkach oraz potrawach opartych na rybach.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
SILESIAN producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Silesian Cuvee

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
5ocena
13.06.2022

Niestety trafiła mi się przez nieuwagę butelka z 2019, wino było już trupem. Nadal ładne aromaty ale totalnie umarło w smaku. Zero kwasowości. butelka wylana po jednym kieliszku. Bardzo żałuję bo miałam duże nadzieje

9ocena
28.05.2022

Kolejne świetne wino z polski. Mamy tutaj kupaż 4 szczepów: Johaniter, Solaris, Hibernal oraz Bianca. Wino pięknie pachnie, mamy tutaj, brzoskwinie, jabłka, cytrusy oraz aromaty kwiatowe, w ustach wino jest krągłe z odrobiną słodyczy. Producent na etykiecie sugeruje połączyć wino z plackami ziemniaczanymi. Ja wolę jednak solo.

9ocena
15.11.2021

Pachnie powalająco, bardzo aromatyczne, zapach lata wręcz wylewa się z kieliszka.