Lacjum

6/10

Okalające Rzym Lazio przechodzi właśnie nowy etap w swojej historii. Znane do tej pory przede wszystkim z niezbyt poważnie postrzeganych win Est! Est! Est! di Montefiascone i Frascati.

W ostatnich latach znacznie podniosło prestiż i jakość swoich wyrobów, przede wszystkim oferując konsumentom szereg win regionalnych, produkowanych przez zamożne firmy winiarskie z innych regionów, w Lazio właśnie lokujące swoje nowe projekty. Przy wykorzystaniu odmian międzynarodowych, niekiedy zestawiając je z lokalnymi Trebbiano, Malvasia i Rossetto, przygotowali regionalne wina czerwone i białe wyśmienicie wpasowujące się w nurt win skierowanych na międzynarodowy rynek.


Powiązane artykuły

19.10.2023

Czym jest Barolo?

Wino Barolo, określane "królem win" i "wino królów", stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć w światowej produkcji win czerwonych. Dla miłośników wina jest to prawdziwa uczta dla zmysłów, a kolekcjonerzy doceniają jego potencjał do starzenia się przez wiele lat. Bez wątpienia to jest jedno z najważniejszych i najbardziej fascynujących win na świecie, zachwycając smakoszy i podbijając serca miłośników wina na wiele lat.