Wino Masi Grandarella Appassimento Rosso Delle Venezie I.G.T. 2017 600222

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Grandarella Appassimento Rosso Delle Venezie I.G.T. 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Masi Grandarella Appassimento Rosso Delle Venezie I.G.T. 2017 600222

Czerwone, Wytrawne 2017 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Rosso delle Venezie Apelacja
199.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
847 sprzedanych butelek
8.71 średnia ocen: 7 głosów
89 ocena sommeliera

Opis Masi Grandarella Appassimento Rosso Delle Venezie I.G.T.

Grandarella Appassimento to wspaniałe włoskie wino z regionu Rosso delle Venezie (Veneto). Niecodzienna mieszanka lokalnego Refosco z Carmenere. Proces produkcji tego włoskiego wina jest szalenie czasochłonny, bowiem wszystko rozpoczyna się od tego, że winogrona są podsuszane na specjalnych słomianych matach przez około 2 miesiące, a wcześniej odrobinę wyciśnięte na prasie i poddane czterdziestodniowej fermentacji w kontrolowanej temperaturze. Nastepnie proces przenoszony był do 30-40 hl kadzi, by na końcu umieścić wino na dwa lata w 600 litrowych beczkach dębowych. Kolor Grandarella to głęboki rubin, a profil aromatyczny niemal niemożliwy do opisania - zioła, tytoń, likwor, przyprawy i smażone wiśnie. Usta pełne i mięsiste, z niekończącym się finiszem, w którym znajdziemy jeszcze posmak gorzkiej wiśni.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Grandarella Appassimento Rosso Delle Venezie I.G.T.

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Masi Grandarella Appassimento Rosso Delle Venezie I.G.T.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
27.08.2022
Opinia zweryfikowana

Świetne, przeróżne odcienie słodyczy, bardzo długi finisz :)

10ocena
25.04.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo aromatyczne wino. W nosie głębokie nuty ciemnych owoców z ziołowymi akcentami. Na podniebieniu dominują owocowe aromaty wiśni, czerwonej porzeczki oraz długi korzenny finisz.

9ocena
25.03.2021
Opinia zweryfikowana

Nawet niezłe wino