Wino Masi Angelorum Recioto della Valpolicella Classico DOCG 0.38 l 604416

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Masi Angelorum Recioto della Valpolicella Classico DOCG 0.38 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Masi Angelorum Recioto della Valpolicella Classico DOCG 0.38 l 604416

Czerwone, Słodkie 0.38 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Recioto della Valpolicella Classico Apelacja
139.00 zł

podstawowa

37 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis Masi Angelorum Recioto della Valpolicella Classico DOCG

Klasyka wśród słodkich win z okolic Valpolicelli w Veneto, północnego regionu Włoch. Trzon wina tworzy kupaż tradycyjnych gron regionu – corvina, rondinella oraz molinara. Zebrane owoce rozkłada się na matach bambusowych, aby w procesie suszenia i przemiany w rodzynki wytraciły wodę zachowując skoncentrowane aromaty i cukry. Bukiet wina jest pełen wiśni i suszonych owoców, na podniebieniu zaś jedwabna struktura wspaniale równoważy się ze słodyczą i kwasowością. Niesamowite doznanie degustacyjne zamyka bardzo długi, soczysty finisz. Recioto cechuje potencjał leżakowania sięgający 20 lat.

18°C TEMP. PODANIA
Masi Agricola S.P.A. producent

Charakterystyka Masi Angelorum Recioto della Valpolicella Classico DOCG

Słodkie jak miód smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Masi Angelorum Recioto della Valpolicella Classico DOCG

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
18.11.2021

Jak pić słodkie wina, to właśnie takie. Naturalny proces suszenia i koncentrowania cukrów z owocu, niezwykłe bogactwo i złożoność. Idealna harmonia pomiędzy intensywnymi owocami, a grzeczną słodyczą, która mimo wszystko jest tu bardziej elegancka, nadgorliwość pozostawiając mniej wysublimowanym alternatywom. Recioto della Valpolicella Classico na deserek po Amarone? Bardziej naturalnie się już nie da.