Wino Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. 601842

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C. 601842

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Clos de Vougeot Grand Cru Apelacja
1049.00 zł

podstawowa

1 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
93 ocena sommeliera

Opis Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C.

Clos de Vougeot Grand Cru to klasyka i jedno z najlepszych win reprezentujących trunki ze szczepu pinot noir. To francuskie, wytrawne wino w rocznika 2012 zostało okrzyknięte "objawieniem" oraz "prawdziwym cudem". Barwa wina jest głęboko rubinowa i nabiera głębi wraz z wiekiem. Bukiet wina jest pełen malin i czereśni przeplatany z runem leśnym, truflami i kandyzowanymi owocami wraz z upływem lat. To francuskie, czerwone wino jest przykładem idealnej elegancji. Wino jest zrównoważone, trwałe, szlachetne i pełne złożoności. Rocznik 2012 ma ogromny potencjał starzenia - wino może leżakować nawet do 40 lat.

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
16 leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C.

Brzytwa smak
Beczka aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Drouhin Clos de Vougeot Grand Cru A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.