Wino Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. 2012 601421

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. 2012 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2012.

Wino Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. 2012 601421

Czerwone, Wytrawne 2012 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Charmes-Chambertin Grand Cru Apelacja
999.00 zł

podstawowa

dostępność: Niska
11 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
93 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C.

Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. to doskonałe, obfite czerwone wino z królestwa szczepu Pinot Noir - Burgundii. W pierwszym nosie wyczuwamy przede wszystkim słodycz wiśni, w kolejnych chwilach wino odkrywa przed nami delikatnie pikantne nuty. Bukiet smakowy niezwykle złożony, ale harmonijny, zbalansowany. Struktura wina uwydatniona jest przez szlachetne garbniki. Wino pozostawia na podniebieniu aksamitny, jedwabny posmak. Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C. jest przykładem pasji i perfekcji, jaką Joseph Drouhin się wykazuje podczas produkcji tych doskonałych, francuskich win.

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
18 leżakowanie
Maison Joseph Drouhin producent

Charakterystyka Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C.

Brzytwa smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Pinot noir potężne, męskie, złożone, intensywne. To wino wymaga towarzystwa potężnych i wysublimowanych dań, szczególnie z dziczyzny. Może poczekać dekady, 96 pkt.


Oceny użytkowników o: Drouhin Charmes-Chambertin Grand Cru A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.