Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky TT.04

5 (9)
116,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 18
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 4
Nagrody winiarskie

Opis Tomatin Cù Bòcan Single Malt Scotch Whisky

Szkocka whisky single malt z destylarni Tomatin swą nazwą nawiązuje do legendarnego dzikiego psa krążącego po lasach i torfowiskach w okolicach Tomatin, który znikał zostawiając po sobie tylko kłęby niebieskiego dymu. Cù Bòcan Highland Single Malt dojrzewała w beczkach po Burbonie i Shery oraz w nowych beczkach z dębu amerykańskiego. Whisky jest delikatnie dymna, torfowa, pełna aromatów owoców cytrusowych, wyczuć można nuty kokosu, kolendry, migdałów, miodu oraz anyżu. Na podniebieniu wydaje się łagodna ale po chwili ujawniają się smakowe nuty kojarzone z miodem, goździkami, cynamonem oraz anyżem. Końcówka lekka z przyjemną nutą słodkiego dymu.
16℃
temp. podania
46%
Zawartość alkoholu
Tomatin
Producent

Opinie klientów

5
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
9 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Whisky kupiona na prezent
Whisky kupiona na prezent dla wymagającego podniebienia. Zebrała mnóstwo pochwał! Pod wrażeniem byłam nawet ja, która nic nie wie o tego typu alkoholach. Miałam wrażenie, że piję coś bardzo szlachetnego
Legenda o znikającym psie
Legenda o znikającym psie dobrze koreluje z metafizyką smaku tej whisky. Nos zapowiada owocowość. Dopiero usta ujawniają dymną tajemnicę. Nic nie jest nachalne ani przesadne, smaki oscylują idealnie na granicy. Do wieczornej degustacji przy włączonej lampce z Allanem Poe, bo Pies Baskerville'ów jest za oczywisty.
star star star star star
Świetna whisky! Rzadko zdarza
Świetna whisky! Rzadko zdarza mi się pić ten rodzaj alkoholu, szczególnie solo, jednak na ostatniej degustacji ta whisky mnie zaskoczyła pozytywnie! Wyczuwalne cytrusy, przyprawy, lekko dymna, spokojna i delikatna na podniebieniu. Degustowana z gorzką czekoladą z pomarańczami - bardzo podkręciło to aromaty owocowe! Idealna para, koniecznie do spróbowania w tym zestawieniu!

3 produkt(ów)

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto