Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Ogier Les Dentelles AOC Gigondas JJ.101

4.45 (9)
125,10 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 42
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 3
Nagrody winiarskie

Opis Ogier Les Dentelles AOC Gigondas

Wykwintne czerwone wino pochodzące z Doliny Rodanu, słynnego regionu Francji. Produkowane jest z klasycznego kupażu "GSM" - w tym wypadku składającego się w 80% z gron Grenache, 15% Syrah oraz z domieszką 5% Mourvedre. Przez 12 miesięcy starzone jest w beczkach dębowych dla uzyskania wyjątkowego charakteru i dojrzałości.

Wino urzeka głębokim kolorem pełnym wiśniowych refleksów. Bukiet aromatów otwierają nuty dojrzałych owoców uzupełniane przez akcenty skóry i przypraw. Usta natomiast wypełnia kompleksowy smak pełen subtelnej taniny i wyważonej kwasowości na pełnym i złożonym ciele wina. Dojrzałe owoce i finisz pełen waniliowych akcentów doskonale ukazuje charakter uzyskany w procesie leżakowania w beczkach.

Gigondas idealnie sprawdzi się przy desce dojrzałych serów, jak również przy daniach z czerwonego mięsa, w tym dobrze przyprawionych stekach czy przy gulaszu. Duży potencjał leżakowania sprawia także, że to idealny prezent do winnej piwniczki.
18℃
temp. podania
13,5%
Zawartość alkoholu
Leżakowanie 12 m.
Leżakowanie
Ogier Caves Des Papes
Producent

Charakterystyka Ogier Les Dentelles AOC Gigondas

Aromatyczność

wysoka

Aromatyczność

Taniny

bardzo dużo

Taniny

Kwasowość

średnia

Kwasowość

Budowa

ciężkie

Budowa

Pasuje do

Czerwone mięsa

Czerwone mięsa

Opinie klientów

4.45
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
9 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
Klasyczny kupaż z Doliny
Klasyczny kupaż z Doliny Rodanu czyli Syrah z Grenache i Mourverde. Wino jest jeszcze młode i sądzę że warto będzie je otworzyć za 2-3 lata. W tej chwili mamy aromaty śliwki, skóry, porzeczek, ziół i wanilii. Taniny i kwasowość są na średnim poziomie, na pewno przydałby się partner w postaci dobrego mięsa, najchętniej dziczyzna.
star star star star
Piękny,
Piękny, rubinowy kolor wpadający w fiolet. Bardzo bogate w aromaty czerwonych owoców. Na finiszu mamy świetne potwierdzenie leżakowania w beczce, w formie delikatnie słodkiej wanilii.

2 produkt(ów)

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto