Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C. DT.31

4.9 (31)
40,49 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 1147
Sprzedanych butelek

Opis Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C.

Klasyczne wino z Bordeaux do codziennej konsumpcji. Aromat dojrzałych czerwonych owoców, ożywiająca kwasowość i garbniki z charakterem to dobry pomysł na połączenie z kolacją lub grillem. Chateau Pey La Tour z winnicy Doruthe Grands Terroirs jest doskonałym przykładem wina francuskiego. Rocznik 2012 uzyskał brązowy medal na Decanter World Wine Award, a rocznik 2010 zdobył medale między innymi na Concours Général Agricole de Paris, Concours de Bordeaux Vins d'Aquitaine, Challenge International du Vin, Concours des Grands Vins de France - Mâcon.
17℃
temp. podania
Vins Et Vignobles Dourthe
Producent

Charakterystyka Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C.

Pasuje do

Białe mięsa

Białe mięsa

Czerwone mięsa

Czerwone mięsa

Opinie celebrytów (1)

Poszło w dziesięć minut podczas kolacyjnej, letniej wizyty. Wszyscy rzucili się nań jak spragnione krwi lwy. A zatem zbiorowa dziewiątka.
Opinie celebrytów
Grażyna Wolszczak
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Opinie klientów

4.9
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
31 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Wyraziste i soczyste wino,
Wyraziste i soczyste wino, doskonałe na co dzień i na odświętne spotkania.
star star star star star
Naprawdę solidne wino.
Naprawdę solidne wino. Zacznę od tego, że po otwarciu butelki, na następny dzien smakowało zdecydowanie lepiej. Przejrzysty, jasnorubinowy kolor. W bukiecie ziołowo-grzybowe nuty, czereśnie i śliwki, w zapachu jest takie "słodkie". W ustach wino jest bardzo wytrawne, mimo tego garbniki nie są jakąś dominującą cechą. Konkretna struktura i długi, długi finisz. Samo w sobie raczej nie sprawi tyle radości, ile podczas grilla na przykład - karkówka, albo porządny stek będzie idealnym partnerem. W takiej cenie, sztuką jest znaleźć tak solidnego reprezentanta Bordeaux. Więcej garbników, a dałbym 10, ale te wino z oceny 9,5 też może być dumne!
separator Opinia zweryfikowana
Mnie nie bardzo smakuje.zbyt
Mnie nie bardzo smakuje.zbyt ostre za dużo kwasu
separator Opinia zweryfikowana
Lubię patrzeć w jaki
Lubię patrzeć w jaki sposób wino bordoskie spływa po szkle kieliszka. Ową piękną kolumnadą. Gdyby porównać budowę wina do architektury, to wino bordoskie byłoby niewątpliwie dziełem klasycyzmu. Dążenie do uzyskania efektu harmonii, zrównoważonej kompozycji, porządku i symetrii. Pijąc to wino czułem spokój. Świat pędzi do przodu przynosząc co dzień nowe atrakcje. Są jednak rzeczy niezmienne. Nie schlebiające zmieniającym się modom. Na przykład wino z Bordeaux. Takie jak to.
star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Jak to Bordeaux ;)
Jak to Bordeaux ;) odpowiada mojemu wyobrażeniu o wytrawnym francuskim winie. Całkiem dobre, można spróbować.
star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Dobre ...jak Bordeaux ,lecz
Dobre ...jak Bordeaux ,lecz nie wiem skąd poprzednie peany 6,5-7 jak dla mnie przeciętne z tą odrobiną goryczy w finiszu ,który mi akurat nie leży na podniebieniu.
star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Mocno.
Mocno. Treściwie. Treściwie. Mocno. Francusko. Dobrze, ale bez zachwytu.
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Pierwszy kontakt nie powala,
Pierwszy kontakt nie powala, ale każdy kolejny łyk budzi coraz większy respekt, ponieważ wino otwiera się bardzo bardzo przyjemnie. Ogólnie jest dość mocno wytrawne, chociaż ma również bardzo delikatną słodkawo-dymną nutkę na końcu. Jest dość lekkie, ale bardzo dobrze będzie pasować do ciężkiego stołu. Jest to jedno z takich win, którego absolutnie nie trzeba się wstydzić na stole. Nawet przy większej okazji!
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Wino o intensywnym,
Wino o intensywnym, rubinowym kolorze i owocowym aromacie, w którym wyczuć można truskawki i czarne porzeczki oraz eleganckie nuty dębu i korzennych przypraw. Łagodne, pełne, o dobrej strukturze i odpowiedniej kwasowości, delikatnie garbnikowe.SMAKOWAŁO 8.5
star star star star star
Poszło w dziesięć minut
Poszło w dziesięć minut podczas kolacyjnej, letniej wizyty. Wszyscy rzucili się nań jak spragnione krwi lwy. A zatem zbiorowa dziewiątka.

Elementy 1 do 10 11 całkowita

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto