Wino Winnica Zamojska Seyval Blanc 2021 604905

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Zamojska Seyval Blanc 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Winnica Zamojska Seyval Blanc 2021 604905

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
89.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
31 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Winnica Zamojska Seyval Blanc

Białe wino wytrawne powstające w polskiej Winnicy Zamojskiej ze szczepu Seyval Blanc, będącego krzyżówką dwóch hybryd z rodziny seibel. Ze względu na wyjątkowy charakter i doskonałą jakość win należy do jednych z najczęściej stosowanych odmian hybrydowych.

Orzeźwiający charakter Seyval Blanc to nade wszystko aromaty cytryn z akcentami melona i zielonego jabłka. Na podniebieniu delikatna, acz wyraźna struktura skrywająca w sobie rześką kwasowość i owocowy profil. Radosny i ekspresyjny finisz doskonale podsumowuje lekki charakter wina.

To wino wyjątkowo dobrze sprawdzi się w towarzystwie ryb, białych mięs, a także sałatek i delikatnych serów.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Winnica Zamojska producent

Charakterystyka Winnica Zamojska Seyval Blanc

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Dobrze zrobiona chybryda przez dobrego winiarza. Dominująca świeżość z kwiatową nutą młodości to domena tego finezyjnego wina. 87 pkt.


Oceny użytkowników o: Winnica Zamojska Seyval Blanc

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
29.07.2022

Bardzo orzeźwiające i delikatne wino z aromatami zielonych jabłek oraz melona z rześką kwasowością. Podane do ryby czy lekkich sałatek zrobi wrażenie i umili wieczór.