Wino Winnica Turnau Szlachetny Zbiór Baniewice 0.38 l 604282

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Turnau Szlachetny Zbiór Baniewice 0.38 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Winnica Turnau Szlachetny Zbiór Baniewice 0.38 l 604282

Białe, Słodkie 0.38 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
129.00 zł

podstawowa

37 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Winnica Turnau Szlachetny Zbiór Baniewice

Białe, słodkie wino z Winnicy Turnau, którego nazwa "Szlachetny Zbiór" odnosi się do metody produkcyjnej, która jest bohaterem w przypadku tej etykiety. W wyniku powstania odpowiednich warunków mikroklimatycznych na gronach powstaje tzw. szlachetna pleśń z gatunku Botrytis Cinerea, która atakuje skórkę owocu tworząc niewielkie otwory, przez które paruje woda. Zebrane grona rażone Botrytisem zawierają w sobie samą esencję o dużej koncentracji cukru resztkowego i walorów aromatycznych. W tym wypadku, w bukiecie odnajdziemy skórkę pomarańczy z nutą polnych kwiatów, złamanych grejpfrutową ekspresją. Doskonałe wino do deserów i dla smakoszy łakoci.

8°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Winnica Baniewice Sp.z o.o. Sp.k. producent

Charakterystyka Winnica Turnau Szlachetny Zbiór Baniewice

Słodkie jak miód smak
Owoce aromat
Jedwab gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Turnau Szlachetny Zbiór Baniewice

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2022

Przyjemne polskie wino deserowe. Wyczuwalne owoce tropikalne oraz miód. Bardzo dobrze wykonane, z delikatną równowagą.