Wino Winnica Gronowscy Solaris 2022 604978

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Gronowscy Solaris 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Winnica Gronowscy Solaris 2022 604978

Białe, Półwytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
99.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
62 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Winnica Gronowscy Solaris

Kilka słów o Winnicy Gronkowscy

Winnica Gronowscy powstała w 2008 roku i jest efektem pasji i ciężkiej pracy rodziny Gronowskich od kilku pokoleń. Winnica zlokalizowana jest w wojewódzkie Lubelskim a dokładnie w miejscowości Łukowa, której wino zawdzięcza swoją nazwę. Lukus z języka łacińskiego oznacza bowiem „ciemny gaj”. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z winem białym, wytrawnym o zawartości alkoholu na poziomie 14%.

Aromaty i smaki zamknięte w butelce Winnicy Gronkowscy Solaris

Wino Winnica Gronkowscy Solaris, w całości powstaje z białego szczepu Solaris, który jest odmianą bardzo popularną w całej Polsce. Wino jest zdecydowanie wytrwane oraz niezwykle bogate w aromaty owocowe. W butelce doszukać możemy się gruszek, brzoskwini a także ananasa i nektarynek. W delikatnym stopniu wyczuć możemy cukier resztkowy, który w tym przypadku pojawia nam się w ilości 2g/l. Wino ma delikatną, kremową konsystencję i kwasowy finisz.

Winnica Gronkowscy Solaris w parze z potrawami

Wino Winnica Gronkowscy Solaris można podać solo bądź w parze z potrawami. Doskonale sprawdzi się w połączeniu z białym mięsem w aromatycznych sosach, ale również świetnie współgra z kuchnią azjatycką, rybami, owocami morza oraz makaronami.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Gronowscy S.C. producent

Charakterystyka Winnica Gronowscy Solaris

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Gronowscy Solaris

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.