Wino Winnica Dworu Sanna Seyval Blanc Reserva 2018 604594

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winnica Dworu Sanna Seyval Blanc Reserva 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Winnica Dworu Sanna Seyval Blanc Reserva 2018 604594

Białe, Wytrawne 2018 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
140.00 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
11 sprzedanych butelek
7.62 średnia ocen: 8 głosów

Opis Winnica Dworu Sanna Seyval Blanc Reserva

Niezwykle intrygujące i wciągające wino białe pochodzące z Polski, z Winnic Dworu Sanna. Wina z tej winnicy są biodynamiczne i naturalne bez żadnych środków chemicznych. Za charakter wina odpowiada szczep Seyval Blanc który jest hybrydą gatunkową odmian Seibel.

Wino Seyval Blanc ma kompleksową budowę, oleistą strukturę na podniebieniu i dojrzałe owoce w bukiecie aromatów. Mineralność i wapienność wina wynika z lokalnego terroir, bowiem region, w którym znajdują się parcele „Roztocze” jest bogaty w wapienne gleby.

Seyval Blanc ze względu na swoją złożoność świetnie sprawdzi się przy daniach opartych na białym mięsie w kremowych sosach.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Dwór Sanna producent

Charakterystyka Winnica Dworu Sanna Seyval Blanc Reserva

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Winnica Dworu Sanna Seyval Blanc Reserva

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
(Doradca Klienta) 30.09.2021

Musiałam dłuższą chwilę zastanowić się nad tym winem, aby je określić. W pierwszym wrażeniu aromat miał w sobie coś nieprzyjemnego, dopiero po czasie się otworzyło. Pojawiły się aromaty podobne do chardonnay, troszkę nawet ziemisto-mineralne. Strukturalne, oleiste, jest sporo beczki i sporo alkoholu. Warto spróbować aby wyrobić sobie własne zdanie na jego temat.

8ocena
(Doradca Klienta) 22.09.2021

Wino interesujące, mimo iż nie do końca trafiło w mój gust. Charakteryzuje się intensywną mineralnością oraz zbalansowaną ale jednak dość wysoką kwasowością. Wyczuwalny grejpfrut oraz aromat skoszonej trawy. Na finiszu przebija się delikatna słodycz. Polecam dla osób, które szukają nowych smaków.

8ocena
(Doradca Klienta) 21.09.2021

Wino oryginalne, nie do końca trafiło w mój gust, jest bardzo świeże, mineralne, pojawiają się ziemiste nuty oraz owoce egzotyczne, jednak owocowość jakby pozostawała w tle, trzeba było się jej doszukiwać. Za to w strukturze czuć jakość i elegancję jest bogata, oleista, łzy spływają wolno po kieliszku.

8ocena
21.09.2021

Dojrzałe wino o bardzo ciekawym profilu, z wyraźną mineralnością i stonowaną nutą owocową. Pełna struktura, oleisty finisz z nutą ziołową sprawiają, że to bardzo interesująca pozycja, szczególnie warta uwagi podczas szukania inspirujących win z Polski.

7ocena
(Doradca Klienta) 17.09.2021

Wino które z jednej strony pachnie jak chardonnay ale czuć coś zielonego i ziołowego co można mylnie odebrać. Myślę że to wino będzie ciekawostką z Polskiej Winnicy.

7ocena
(Doradca Klienta) 17.09.2021

Zaskakujący aromat i smak. Wyczuwalne dojrzałe owoce z mocnym akcentem mineralnym, kremowe w ustach z dość krótkim finiszem.

9ocena
17.09.2021

Zapach bardzo intensywny, jednak nie do końca potrafię go określić i zidentyfikować. Początkowo aromaty nie są dla mnie przyjemne, lekko warzywne, szparagowe ? Po czasie jednak przebija się jakaś słodycz. W nosie wyczuwalny też alkohol. W ustach jest lekko oleiste. Na przestrzeni czasu wino zmienia trochę swoje smaki i aromaty.