Nowość
Wino Winiarnia Zamojska Wino Lodowe 604344

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Winiarnia Zamojska Wino Lodowe w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Winiarnia Zamojska Wino Lodowe 604344

Białe, Słodkie 0,50 L korek
Spokojne Kategoria
39,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
39 sprzedanych butelek
6,00 średnia ocen: 1 głosów

opis wina

Jabłkowe wino będące niezwykłą esencją smaku i aromatów najwyższej jakości. Podczas przymrozków owoc wraz z kryształkami lodu wytraca cząsteczki wody, pozostawiając skondensowane aromaty i cukry. W dalszym procesie zebrany w ten sposób sok poddaje się powolnej fermentacji na zimno, uzyskując tak zwane wino lodowe. Taki sposób produkcji wymaga aż 5,5kg jabłek do wytworzenia litra wina, dlatego proces pozyskania nie jest tani, a same wina uchodzą za niezwykle cenione i prestiżowe. Pasują za to idealnie do deserów lub jako aperitif, ale również podane z deską serów, orzechami i talerzem owoców.

6°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Winiarnia Zamojska producent

Charakterystyka wina

Słodkie jak miód smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
23.09.2020

Tak słodkiego wina w życiu nie widziałem i chyba w życiu już nie spotkam. Gęste jak syrop i nie bez powodu - to jest po prostu płynny cukier. Fani cydru i słodyczy odnajdą się tu idealnie choć w moim przypadku jeden kieliszek starczył na cały wieczór. W smaku i zapachu czuć bardzo przyjemne, kandyzowane jabłka, ale taka ilość cukru na języku przytłoczy niejednego zwolennika słodkich win