Wino Tabor Adama Shiraz 601627

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Tabor Adama Shiraz w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Tabor Adama Shiraz 601627

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
139.00 zł

podstawowa

326 sprzedanych butelek
8.83 średnia ocen: 6 głosów
88 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Tabor Adama Shiraz

Znakomity Shiraz w najlepszej dla tego szczepu odsłonie. W barwie zachwyca głęboką purpurą, w nosie ujawnia maliny, morwę oraz aromaty fiołków. Na podniebieniu wyczuwalna obecność cedry oraz dębu przy jednoczesnym aksamicie i delikatności. To czerwone, wytrawne wino urzeka swoim długim, przyjemnym finiszem. Winogrona były zbierane nocą, aby zachować swój wyjątkowy aromat. Długi dojrzewanie zapewnia temu winu elegancje oraz złożoność.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Mt Tabor producent

Charakterystyka Tabor Adama Shiraz

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Tabor Adama Shiraz

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
22.05.2022
Opinia zweryfikowana

Coś genialnego, aby przy tak długim finiszu sprawić, by był on wielowarstwowy, tudzież wielowątkowy. Pikanteria uderza i natychmiast ustaje w 1/3 trwania długiego finiszu. Barwa przepiękna. Purpura jak do filmu będącego kolaboracją Wesa Andersona, Almodovara oraz Hichcocka. Budowa solidna, niemal wymagająca wykałaczki do zębów. Jest przy tym gładkie i nie budzi skojarzeń z językiem kota w czasie czułych swawoli ze swoim ludzkim współdomownikiem. Wygląda na to, że oto mamy shiraz o rześkości blauburgundera. Chylę czoła.

9.5ocena
26.02.2018
Opinia zweryfikowana

Ach! Nie miałem wielkich oczekiwań, jednak jestem bardzo mile zaskoczony. Kolor piękny, głęboka purpura. W nosie czuje maliny/truskawki, leśne, czarne owoce oraz wanilie i cudowne drewniane aromaty, wino jest zharmonizowane, aksamitne, genialnie zrównoważone. Zlozone, lecz nie przekombinowane. Na języku perfekcyjne taniny, łagodne, miękkie, choć delikatnie kłujące w język, wino baaaardzo długie. Elegancja, klasa i perfekcja! Zamówię niedługo kolejną butelkę! Mocne 9/10!

9ocena
11.03.2016
Opinia zweryfikowana

To lubię :) Konkretne, mocne wino, ale jednocześnie niezwykle eleganckie. Dla miłośników wyrazistych trunków!