Wino Riesling Liryczny Winna Góra 602375

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Riesling Liryczny Winna Góra w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Riesling Liryczny Winna Góra 602375

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
87.99 zł

podstawowa

722 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 5 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Riesling Liryczny Winna Góra

Polski Riesling z winnicy Stara Winna Góra, należącej do rodziny Krojcig. Winnica położona jest nieopodal Zielonej Góry, w regionie w którym już od kilku stuleci produkuje się polskie wina. To wytrawne białe wino o jasnej słomkowej barwie, w nosie jest przyjemne, delikatnie mineralne z nutami owocowymi oraz kwiatowymi. Wino jest soczyste i rześkie z dobrym balansem pomiędzy kwasowością a cukrem resztkowym, idealnie skomponuje się z lekkimi daniami z ryb.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
WINNA GÓRA producent

Charakterystyka Riesling Liryczny Winna Góra

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Riesling Liryczny Winna Góra

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
30.05.2020
Opinia zweryfikowana

Pierwszy raz próbowałem polskiego Rieslinga i się nie zawiodłem. Bardzo dobre, orzeźwiające, czuć owoce. Idealne na idące ciepłe dni. Polecam! Wspierajmy polskie winnice.

10ocena
09.04.2020
Opinia zweryfikowana

"Cudze chwalicie, swego nie znacie." Jeśli się zastanawiasz nad kupnem, to przestań i kup. Nie pożałujesz. Coś pięknego!

No, no… Polski riesling! GRATULACJE!

9ocena
27.06.2017
Opinia zweryfikowana

Kupiłem, bo polskie... Pierwsze, jakie piłem z polskich winnic. Rieslingi to moje ulubione wina, dlatego byłem ciekawy, co Polska może zaprezentować na rieslingowym polu. I miłe zaskoczenie. Wino niemalże przeźroczyste, barwa "chłodna" - tak bym ją określił. W bukiecie czuć jabłka. Można sobie wyobrazić polskie sady, łąki... Wino lekkie, w sam raz na lato. Każdy spróbować musi. Dobre bo polskie!

9.5ocena
(Doradca Klienta) 11.05.2017

Jeśli tak mają smakować wina z Polski to czekam z niecierpliwością! Orzeźwiająca kwasowość i magiczny aromat. Do kuchni polskiej jak znalazł!