Wino Riesling Liryczny Winna Góra 0,75 l 602375

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Riesling Liryczny Winna Góra 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Riesling Liryczny Winna Góra 0,75 l 602375

Białe, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
64,99 zł podstawowa
293 sprzedanych butelek
9,25 średnia ocen: 2 głosów
85 ocena sommeliera

opis wina

Polski Riesling z winnicy Stara Winna Góra, należącej do rodziny Krojcig. Winnica położona jest nieopodal Zielonej Góry, w regionie w którym już od kilku stuleci produkuje się polskie wina. To wytrawne białe wino o jasnej słomkowej barwie, w nosie jest przyjemne, delikatnie mineralne z nutami owocowymi oraz kwiatowymi. Wino jest soczyste i rześkie z dobrym balansem pomiędzy kwasowością a cukrem resztkowym, idealnie skomponuje się z lekkimi daniami z ryb.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
WINNA GÓRA producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom

No, no… Polski riesling! GRATULACJE!

9ocena
27.06.2017

Kupiłem, bo polskie... Pierwsze, jakie piłem z polskich winnic. Rieslingi to moje ulubione wina, dlatego byłem ciekawy, co Polska może zaprezentować na rieslingowym polu. I miłe zaskoczenie. Wino niemalże przeźroczyste, barwa "chłodna" - tak bym ją określił. W bukiecie czuć jabłka. Można sobie wyobrazić polskie sady, łąki... Wino lekkie, w sam raz na lato. Każdy spróbować musi. Dobre bo polskie!

9,5ocena
11.05.2017

Jeśli tak mają smakować wina z Polski to czekam z niecierpliwością! Orzeźwiająca kwasowość i magiczny aromat. Do kuchni polskiej jak znalazł!