Wino Puklavec Estate Selection Furmint Pinot Blanc 0.75 l 603708

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Puklavec Estate Selection Furmint Pinot Blanc 0.75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Puklavec Estate Selection Furmint Pinot Blanc 0.75 l 603708

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
43.99 zł

podstawowa

529 sprzedanych butelek
8.29 średnia ocen: 7 głosów

Opis Puklavec Estate Selection Furmint Pinot Blanc

Puklavec Estate Selection Furmint Pinot Blanc to mieszanka dwóch szczepów, które wspólnie tworzą wino owocowe o wyraźnej kwasowości i delikatnym, soczystym smaku. Na podniebieniu odnajdziemy cudowne aromaty cytrusów, jabłka, brzoskwini i gruszki. Wino na każdą okazję, które sprawdzi się w towarzystwie szerokiej gamy potraw.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Puklavec Family Wines producent

Charakterystyka Puklavec Estate Selection Furmint Pinot Blanc

Delikatnie smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Puklavec Estate Selection Furmint Pinot Blanc

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
01.06.2022
Opinia zweryfikowana

Wina Słoweńskie są w mojej ocenie niesłusznie niedoceniane, co przekłada się na niewielki wybór. Wina z winnicy Puklavec nie są moimi ulubionymi z tego kraju, niemniej jednak są bardzo solidnymi średniakami. Cytrusowo tropikalne, świeże.

8ocena
16.05.2022
Opinia zweryfikowana

Swieże wino ze Słowenii. Jeśli ktoś lubi ten styl to warto spróbować! Dość duża kwasowość i bardzo wyraźną woń limonki!!!

8ocena
16.10.2021

Dominują skórki cytrusowe, skórka gruszki gdzieś rzeczywiście się przebija, dość cierpkie i pieprzne. Brzoskwini się nie doszukałem, ale jako wino pod obiad wchodzi dobrze.

9ocena
22.08.2021
Opinia zweryfikowana

Kolejne wino tego producenta, które mnie nie zawiodło. Przede wszystkim jest jakieś. Motywem przewodnim wina jest wysoka kwasowość połączona z dość wyrazistym aromatem cytrusów i brzoskwiń. Momentami wyczuwalne nuty skoszonej trawy.

(Doradca Klienta) 23.04.2021
Opinia zweryfikowana

Zawsze mnie kusiło, trochę intrygowało ze względu na miejsce pochodzenia Słowienia, jednak szłam utartymi szlakami wiodących krajów winiarskich: chardonnay, riesling, sauvignon blanc...W końcu miałam okazję spróbować i się zauroczyłam. Ma charakter, jest wyraziste, piękny nasycony kolor, kwasowość idealnie przełamana słodyczą,

30.10.2020
Opinia zweryfikowana

Być może Słowenia nie kojarzy się z krajem winem płynącym, ale jej "białe" propozycje, a szczególnie Pinot Blanc sięgają nieba. Doskonałe uzupełnienie makaronu z grzybkami, fenkułem lub/i białym sosem, Orzeźwiający, wyrazisty smak. Warte polecenia.

10ocena
28.09.2020
Opinia zweryfikowana

Słoweńskie wina od zawsze były moimi "pewniakami" - i tym razem wino od Puklavec Family nie zawiodło. Lekkie, przesycone owocem i z fajną chrupkością.

8ocena
07.07.2020
Opinia zweryfikowana

To moje pierwsze wino ze Słowenii i zachęciło mnie do kupna kolejnych. Mocno owocowe, ma przyjemną, słodką nutę na nosie, niezłą kwasowość i jest lekkie. Dobrze pasowało do cytrynowego risotto z pstrągiem łososiowym.