multiwine
Wino Pont Du Rhone Cotes Du Rhone Villages 2018 603623

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Pont Du Rhone Cotes Du Rhone Villages 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Pont Du Rhone Cotes Du Rhone Villages 2018 603623

Czerwone, Wytrawne 2018 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOP Cotes Du Rhone Villages Apelacja
37,49 zł promocyjna
49,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
370 sprzedanych butelek
8,00 średnia ocen: 2 głosów

opis wina

Francuskie, czerwone wino wyprodukowane w niezwykle uznanym regionie - Dolinie Rodanu. Ten doskonały kupaż szczepów Syrah, Grenach i Mourvedre odznacza się ciemnofioletową barwą. W nosie początkowo bardzo nieśmiałe, jednak potrzebuje odrobiny czasu, aby się otworzyć. To wytrawne wino ujawnia nuty czerwonych jagód, lukrecji, żurawiny, wiśni, jeżyn i odrobinę przypraw. Na podniebieniu wyczuwalne są także suszone śliwki. Wino jest bardzo świeże, owocowe, żywe, z dość wyrazistą kwasowością. Idealna pozycja do łączenia z makaronami, potrawami mięsnymi oraz z dodatkiem sosów.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
leżakowanie
Raoul Clerget Passion Terroirs producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena
25.05.2020

Całkiem niezły Rodan. Nos jest symboliczny, bardzo nieśmiały, po dłuższym kręceniu kieliszkiem coś tam się pojawia. Za to w smaku mocno wyczuwalne ciemne owoce. Wino dobrze zbudowane, z przyjemnymi taninami, choć w mojej ocenie - ciut za drogie w stosunku do jakości.

9ocena

Podstawa: minimum pół godziny proszę "przewietrzyć". A potem rozkoszować się leśnymi i ogrodowymi owocami. W tle - magiczny posmak beczki. Wyśmienite. Właściwie powinnam dać 10, ale żeby nie popadło w pychę daję o jedno oczko mniej.