Wino Oremus Tokaji Late Harvest 2020 604861

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Oremus Tokaji Late Harvest 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Oremus Tokaji Late Harvest 2020 604861

Białe, Słodkie 2020 0.50 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
199.00 zł

podstawowa

dostępność: Niska
4 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Oremus Tokaji Late Harvest 2020

Oremus Tokaji Late Harvest 2019 to doskonałe słodkie wino z legendarnego węgierksiego regionu Tokaj. Wśród szczepów wykorzystywanych w produkcji znalazły się klasyczne lokalne odmiany takie jak Furmint, Harslevelu, Zeta y Sargamuskotaly. Co najmniej połowa gron przy produkcji tego wina jest botrytyzowana - to znaczy zebrana jest dopiero po zaatakowaniu przez szlachetną pleśń.

Skutkuje to winem niezwykle wyważonym i zbalansowanym - naturalna kwasowość wina harmonizowana jest poprzez dużą koncentrację cukrów wynikających z utraty wody przy botrytyzacji. Dzięki temu wino jest słodkie, a przy tym niezwykle jedwabne. Urzeka aromatami kwiatów, miodu i delikatnych cukierków.

Oremus Tokaji Late Harvest idealnie sprawdzi się w towarzystwie deserów owocowych i lodów, jak również przy pasztetach i desce pleśniowych serów. Zrównoważony charakter wina sprawia, że niezwykle przyjemnie degustuje się je również solo.

Winnica Oremus

Wybitny region - Tokaj, węgierska ikona winiarstwa, wśród której Oremus, winnica położona w centrum tegoż regionu, pełni istotną rolę. W 1993 roku winnica została założona przez rodzinę Alvarez, zwaną wtedy Tokaj-Oremus Vinedos y Bodegas. Jej posiadłości rozciągają się nade wszystko w okolicy Tolcsva, gdzie znajduje się chociażby wspaniały labirynt winnych piwnic, których istnienie datuje się już na XIII wiek.

W roku 2002 Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO przyznał swój wyjątkowy status regionowi doceniając wyjątkowe warunki i terroir, które wpływają na powstawanie wybitnych win pozostawiających wyjątkowy wpływ w kulturze węgierskiej i światowej. Winnica Oremus wpasowuje się w kult produkcji win najwyższej jakości odwołując się do tradycji i wiedzy zbieranej w regionie przez wiele pokoleń.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Tokaj Oremus Kft producent

Charakterystyka Oremus Tokaji Late Harvest 2020

Słodkie jak miód smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Oremus Tokaji Late Harvest 2020

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.