Wino Oremus Tokaji Late Harvest 2020 604861

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Oremus Tokaji Late Harvest 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Oremus Tokaji Late Harvest 2020 604861

Białe, Słodkie 2020 0.50 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
199.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Oremus Tokaji Late Harvest 2020

Oremus Tokaji Late Harvest 2019 to doskonałe słodkie wino z legendarnego węgierksiego regionu Tokaj. Wśród szczepów wykorzystywanych w produkcji znalazły się klasyczne lokalne odmiany takie jak Furmint, Harslevelu, Zeta y Sargamuskotaly. Co najmniej połowa gron przy produkcji tego wina jest botrytyzowana - to znaczy zebrana jest dopiero po zaatakowaniu przez szlachetną pleśń.

Skutkuje to winem niezwykle wyważonym i zbalansowanym - naturalna kwasowość wina harmonizowana jest poprzez dużą koncentrację cukrów wynikających z utraty wody przy botrytyzacji. Dzięki temu wino jest słodkie, a przy tym niezwykle jedwabne. Urzeka aromatami kwiatów, miodu i delikatnych cukierków.

Oremus Tokaji Late Harvest idealnie sprawdzi się w towarzystwie deserów owocowych i lodów, jak również przy pasztetach i desce pleśniowych serów. Zrównoważony charakter wina sprawia, że niezwykle przyjemnie degustuje się je również solo.

Winnica Oremus

Wybitny region - Tokaj, węgierska ikona winiarstwa, wśród której Oremus, winnica położona w centrum tegoż regionu, pełni istotną rolę. W 1993 roku winnica została założona przez rodzinę Alvarez, zwaną wtedy Tokaj-Oremus Vinedos y Bodegas. Jej posiadłości rozciągają się nade wszystko w okolicy Tolcsva, gdzie znajduje się chociażby wspaniały labirynt winnych piwnic, których istnienie datuje się już na XIII wiek.

W roku 2002 Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO przyznał swój wyjątkowy status regionowi doceniając wyjątkowe warunki i terroir, które wpływają na powstawanie wybitnych win pozostawiających wyjątkowy wpływ w kulturze węgierskiej i światowej. Winnica Oremus wpasowuje się w kult produkcji win najwyższej jakości odwołując się do tradycji i wiedzy zbieranej w regionie przez wiele pokoleń.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie
Tokaj Oremus Kft producent

Charakterystyka Oremus Tokaji Late Harvest 2020

Słodkie jak miód smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Oremus Tokaji Late Harvest 2020

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom