Wino Noble Red Special Release Ellena Shiraz 604761

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Noble Red Special Release Ellena Shiraz w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Noble Red Special Release Ellena Shiraz 604761

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
249.00 zł

podstawowa

36 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Noble Red Special Release Ellena Shiraz

Czerwone wytrawne wino prosto Heathcote w Victorii, winiarskiego regionu Australii. Trzon wina tworzy doskonale przyjmujący się lokalnie Shiraz z domieszką Cabernet Franc, dojrzewające przez 16 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.

Klasę tego wina poznamy przez niezwykle kompleksowy bukiet aromatów pełen ciemnych owoców i przypraw. Na podniebieniu soczysta i esencjonalna struktura skrywa w sobie doskonałą harmonię pomiędzy miękkimi taninami, delikatnymi akcentami słodyczy i długim, przyprawowym finiszem.

Noble Red Ellena Shiraz to wino, które doskonale sprawdzi się w towarzystwie posiłków opartych na czerwonym mięsie. Swój charakter idealnie wpasuje w potrawy grillowane i przy desce dojrzewających serów. To także wyborny prezent dla osoby gustującej w nowoświatowych winach wyższej klasy.

Winnica Noble Red

Winnica Noble Red została założona w 2002 roku w regionie na bogatych i prastarych glebach kambryjskich. Dziś na winnicę składa się 15 akrów nasadzeń winorośli - w głównej mierze Shiraza, ale również znalazło się miejsce dla niewielkich ilości Tempranillo, Mourvedre i Caberneta.

Winnica Noble Red uprawy prowadzi z niezwykłą starannością i przy minimalnym użyciu środków chemicznych, przez co otrzymują mniejszy plon o większej kontrancji owoców. Z nich powstają wielkie wina charakterystyczne dla regionu Heathcote. Winnica dwukrotnie otrzymała 5 gwiazdek od Jamesa Holliday'a, jak również pochwalić się może 94 punktami dla Shiraza oraz 95 punktami dla wina etykietowanego jako "Ellena".

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
16 leżakowanie
Noble Red Winery producent

Charakterystyka Noble Red Special Release Ellena Shiraz

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Noble Red Special Release Ellena Shiraz

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.