Wino Noble Red Special Release Ellena Shiraz 2012 604761

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Noble Red Special Release Ellena Shiraz 2012 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2012.

Wino Noble Red Special Release Ellena Shiraz 2012 604761

Czerwone, Wytrawne 2012 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
249.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
14 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Noble Red Special Release Ellena Shiraz

Czerwone wytrawne wino prosto Heathcote w Victorii, winiarskiego regionu Australii. Trzon wina tworzy doskonale przyjmujący się lokalnie Shiraz z domieszką Cabernet Franc, dojrzewające przez 16 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.

Klasę tego wina poznamy przez niezwykle kompleksowy bukiet aromatów pełen ciemnych owoców i przypraw. Na podniebieniu soczysta i esencjonalna struktura skrywa w sobie doskonałą harmonię pomiędzy miękkimi taninami, delikatnymi akcentami słodyczy i długim, przyprawowym finiszem.

Noble Red Ellena Shiraz to wino, które doskonale sprawdzi się w towarzystwie posiłków opartych na czerwonym mięsie. Swój charakter idealnie wpasuje w potrawy grillowane i przy desce dojrzewających serów. To także wyborny prezent dla osoby gustującej w nowoświatowych winach wyższej klasy.

Winnica Noble Red

Winnica Noble Red została założona w 2002 roku w regionie na bogatych i prastarych glebach kambryjskich. Dziś na winnicę składa się 15 akrów nasadzeń winorośli - w głównej mierze Shiraza, ale również znalazło się miejsce dla niewielkich ilości Tempranillo, Mourvedre i Caberneta.

Winnica Noble Red uprawy prowadzi z niezwykłą starannością i przy minimalnym użyciu środków chemicznych, przez co otrzymują mniejszy plon o większej kontrancji owoców. Z nich powstają wielkie wina charakterystyczne dla regionu Heathcote. Winnica dwukrotnie otrzymała 5 gwiazdek od Jamesa Holliday'a, jak również pochwalić się może 94 punktami dla Shiraza oraz 95 punktami dla wina etykietowanego jako "Ellena".

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
16 leżakowanie
Noble Red Winery producent

Charakterystyka Noble Red Special Release Ellena Shiraz

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Noble Red Special Release Ellena Shiraz

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom