Wino Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Vieilles Vignes 0,75 l 603953

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Vieilles Vignes 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Vieilles Vignes 0,75 l 603953

Białe, Wytrawne 2018 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
Muscadet Sevre-et-Maine Apelacja
49,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
28 sprzedanych butelek
4,00 średnia ocen: 2 głosów
1 nagrody winiarskie

opis wina

Muscadet Sevre et Maine Sur Lie przez cztery miesiące zostało poddane metodzie sur lie, co oznacza, że wino leżało przez ten czas nad drożdżowym osadem. Ten zabieg zwiększa ekstraktywność i wzbogaca paletę aromatów. W zapachu wyczuwalna jest rześkość i subtelne akcenty owoców cytrusowych. W trakcie degustacji sporo mineralności, która świetnie współgra z wyczuwalnym melonem i słonymi nutami. W kuchni sprawdzi się jako aperitif i dodatek do owoców morza, ryb i kozich serów. To wino pochodzi z najstarszej apelacji w Dolinie Loary - Sevre et Maine, gdzie producent Poiron Dabin posiada aż 72 ha upraw.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Domaine Poiron Dabin producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom

Bardzo wysoka półka. Lekkość, owocowy aksamit.

8ocena
20.06.2019

Jest to wytrawne wino, o jasno złotej barwie oraz średnio intensywnym zapachu z nutami cytrusów i jabłka. Ma dość wysoką kwasowość, swoistą mineralność, bardzo orzeźwiające, a smaki powielają się z wyczuwalnymi nutami owoców. Jest bardzo lekkie i przyjemne. Idealne do dań z owoców morza, czy ryb.