Wino La Spinetta DOC Langhe Nebbiolo 2019 604816

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Spinetta DOC Langhe Nebbiolo 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Spinetta DOC Langhe Nebbiolo 2019 604816

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Langhe Apelacja
199.00 zł

podstawowa

41 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis La Spinetta DOC Langhe Nebbiolo 2019

Wyjątkowe wino czerwone z apelacji Langhe DOC położonej w Piemoncie, północnym regionie Włoch. Za charakter wina odpowiada charakterystyczne terroir regionu w połączeniu ze słynnym szczepem Nebbiolo, znanym z win o pełnej strukturze i długowieczności. La Spinetta Langhe Nebbiolo leżakowała przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego, by na końcu dojrzewać jeszcze przez 4 miesiące w butelce.

To wino o głębokim, rubinowym kolorze, pełne aromatów czerwonych jagód, o bukiecie aromatycznych ziół i dzikiej róży. W ustach pojawiają się soczyste wiśnie z akcentami dojrzałych jeżyn i śliwek. Ekspresyjne taniny i dobrze zbalansowana kwasowość współgrają z pełną budową i długim, esencjonalnym finiszem. To także idealny wybór do winnej piwniczki.

La Spinetta Langhe Nebbiolo to doskonały partner do czerwonych mięs i strukturalnych potraw. Idealnie sprawdzi się w towarzystwie steka czy gulaszu, a także będzie wspaniałym uzupełnieniem deski długo dojrzewających serów. Sprawdzi się również w formie prezentu dla entuzjastów pełnych i wyjątkowych win.

Opinie o winie La Spinetta DOC Langhe Nebbiolo

„Giorgio Rivetti jest bardzo dumny z tego wina w tym klasycznym, nieco chłodnym roczniku. La Spinetta Langhe Nebbiolo oferuje aromat z jagodami leśnymi, dziką różą i drzewem cedrowym. Takie wino można połączyć z szeroką gamą potraw, od makaronu po panierowaną cielęcinę. Owoce pochodzą z najmłodszych roślin w winnicy Starderi (w Barbaresco), a wino dojrzewa w barrique ”. Robert Parker, Wine Advocate

„Atrakcyjny wino z akcentami suszonych jagód, skórki pomarańczy i minerałów. Jest średniej budowy, soczyste, z kandyzowanymi cytrusami w posmaku. Aromatyczne i trwałe wykończenie”. – James Suckling

Winnica La Spinetta

La Spinetta to włoski producent wina produkujący znany z produkcji win w Piemoncie. Jest szczególnie znany ze swoich win Barbaresco i Barolo Campe, a także innowacyjnej mieszanki Nebbiolo i Barbery zwanej Pin. Wina te są znane ze swojego dojrzałego, zmysłowego stylu i można je pić młode lub starzone przez wiele lat.

Posiadłość została założona w 1977 roku, początkowo produkcja koncentrowała się na Moscato. W 1985 roku La Spinetta wypuściła na rynek swoje pierwsze czerwone wino, Cà di Pian pod apelacją Barbera d'Asti. Pin został wprowadzony w 1989 roku, a pierwsze Nebbiolo z wyszczególnionej winnicy, Barbaresco Gallina, zostało wydane w 1995 roku.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Rivetti La Spinetta producent

Charakterystyka La Spinetta DOC Langhe Nebbiolo 2019

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: La Spinetta DOC Langhe Nebbiolo 2019

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
27.04.2022

Bardzo smaczne, o mocne, krzepkiej budowie. Nieco ziemiste w smaku z wysoką kwasowością, czuć jagody, runo leśne, mokre drewno. W aromacie da się wyczuć nuty bzu, dzikiej róży, trochę fiołków - pierwszy raz piłam takie kwiatowe czerwone wino. Na prawdę pozytywne zaskoczenie