Wino La Braccesca Sabazio Rosso Di Montepulciano D.O.C. 600175

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino La Braccesca Sabazio Rosso Di Montepulciano D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino La Braccesca Sabazio Rosso Di Montepulciano D.O.C. 600175

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Rosso di Montepulciano Apelacja
66.99 zł

podstawowa

230 sprzedanych butelek
6.88 średnia ocen: 4 głosów
84 ocena sommeliera

Opis La Braccesca Sabazio Rosso Di Montepulciano D.O.C.

Wina od Antinorich, z posiadłości La Bracesca to ikony regionu. Toskańskie wino z apelacji Rosso di Montepulciano, powstające z odmiany Prugnolo Gentile (lokalna nazwa szczepu Sangiovese) z małą domieszką Canaiolo. Kolor głębokiego rubinu, natomiast bukiet uderza dojrzałymi owocami. W ustach jest przyjemnie łagodne, ze złożoną strukturą i soczyście owocowym finiszem. Nie spróbować La Bracesca Sabazio, to jakby odmówić sobie słodyczy u najlepszego producenta czekolady.

16-17°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
4 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka La Braccesca Sabazio Rosso Di Montepulciano D.O.C.

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: La Braccesca Sabazio Rosso Di Montepulciano D.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
24.12.2021
Opinia zweryfikowana

Dawno nie piłem tak dobrego, tak owocowego i tak przyjemnego w odbiorze montepulciano. Polecam.

9.5ocena
10.10.2014

Moim zdaniem więcej, niż dobre wino. W pierwszym nosie wyczułem jakieś mokre zielone rośliny (rzeżuchę?) i lekko przydymiony tytoń - dla mnie to absolutnie jeden z ciekawszych pierwszych nosów. Pierwsze wrażenia smakowe także są zaskakujące: wino jest dość mineralne, z długim, lekko kwasowym finiszem. Później trochę się uspokaja, zarówno w smaku, jak i w węchu. Rocznik 2012 i podałem w trochę niższej temperaturze, ok 14-15 stopni. Bomba.