Wino Kim Crawford Pinot Noir Marlborough 2020 600478

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Kim Crawford Pinot Noir Marlborough 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Kim Crawford Pinot Noir Marlborough 2020 600478

Czerwone, Wytrawne 2020 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
199.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1271 sprzedanych butelek
7.86 średnia ocen: 21 głosów
87 ocena sommeliera
4 nagrody winiarskie

Opis Kim Crawford Pinot Noir Marlborough

Pinot Noir z Marlborough to wino nowozelandzkie które stało się klasyką i coraz częściej interpretacje Pinot Noir porównywane są do najlepszych na świecie burgundów. Tutaj ujrzymy rubinowo-czerwoną barwę. W ustach dużo polotu, świetna równowaga z wyławiającym się aromatem czereśni i śliwek, z delikatnymi nutami waniliowymi i dębowymi w tle. Dobrze zbudowane, z delikatną fakturą i przyjemnym finiszem.

14-16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
6 leżakowanie
Kim Crawford Wines producent

Charakterystyka Kim Crawford Pinot Noir Marlborough

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Każdy winiarz, który potrafi okiełznać kapryśne i trudne Pinot Noir, zasługuje na szacunek. Tym bardziej, jeżeli nie ma on szczęścia być winiarzem burgundzkim. Wine-maker Kim Crowford zdał egzamin na piatke! Nieco odbiegające od francuskiego oryginału wagą i intensywnością smaków, z drugiej strony przypomina o wszystkim, co Pinot powinien nam zaoferować: powidło śliwkowe, malinową konfiturę, nieco "zwierza" oraz sporo aromatów i taniczności zaznaczonej przez dębinę, w ktorej spoczywało. Tak czy inaczej, nie brak mu ekstraktu i kwasowości, dzięki czemu sięgnięcie po drugi kieliszek nie wymaga zachęty. Dekantujcie!


Oceny użytkowników o: Kim Crawford Pinot Noir Marlborough

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
03.04.2021

Jedno z najlepszych Pinot Noirow. Zbilansowane, ma dobra kwasowosc, bogaty aromat i smak czerwonych owocow. Zdecydowanie warto powtorzyc.

8ocena
01.11.2016

Bardzo lekkie, przyjemne wino. Oryginalny i ciekawy smak i aromat. Może trochę cena przesadzona, ale pije się przyjemnie, spróbować warto, a czy wrócić do niego!? Zostawiam decyzji każdego degustującego :-D

7ocena
02.05.2015

Lekka budowa, dużo owocu oraz nieco beczki z nienachalnymi taninami. Jest dobrze zbalansowane, poza wyraźną kwasowością, która jednak nie odwraca uwagi od głównych atutów wina. Mimo iż fanem Pinot Noir nie byłem i chyba nie zostanę, uważam, że to wino jest całkiem smaczne.

7ocena
22.11.2012

Zaskoczenie. Bardzo duże! Oczekiwałem mocno dębowego, cierpkiego posmaku a tu pierwszy łyk i pytanie 'czy ja właściwie pije wino, czy lemoniadę?'. Schłodzony na prawdę w bukiecie pachnie mocno truskawkowo, w kolorze przypomina jasny wiśniowy kompot, w smaku zero goryczy, tanin - czysta woda owocowa. Już chciałem przekreślić to wino, jako zbyt babskie, kiedy już nieco się ogrzało i z każdą chwilą ujawniało coraz więcej dębu i pewnej kwaśnej gorzkości. Już bardziej typowo, niemniej początek przewrócił do góry nogami moje wyobrażenie o Pinot Noir. Nie do końca tego sie oczekuje po takim szczepie, od takiego winiarza. 7/10 za bycie nietypowym.

7ocena
27.10.2012

Sprobowalem rocznik 2007. Po otwarciu butelki wspanialy aromat czerwonych owocow. Rubinowa barwa. Cierpkie o dosc dlugim finiszu. Raczej lekkie i zwierza to tu nie ma :) Pasuje do makaronu, do sera juz troche mniej.

2ocena
28.02.2012

Dużo dębu ; za dużo . Gorzkie, długo cierpkie i szczypiące, jakby musujące na początku. Nie sprawiło przyjemności mojej żonie .

9ocena

Mnie średnio pasowało, ale mojemu facetowi - bardzo. Lubi ślad słodyczy w winie. Nowa Zelandia - sporo słońca, stąd ten półwytrawny smak w wytrawnej kategorii. Widocznie mój facet lubi słodycz. Co ja mam o tym myśleć?

6.5ocena
05.07.2011

Tak lekkie i delikatne jak różowe.