Wino Kim Crawford Pinot Noir Marlborough 2020 600478

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Kim Crawford Pinot Noir Marlborough 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2020.

Wino Kim Crawford Pinot Noir Marlborough 2020 600478

Czerwone, Wytrawne 2020 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
199.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1310 sprzedanych butelek
7.86 średnia ocen: 21 głosów
87 ocena sommeliera
4 nagrody winiarskie

Opis Kim Crawford Pinot Noir Marlborough

Pinot Noir z Marlborough to wino nowozelandzkie które stało się klasyką i coraz częściej interpretacje Pinot Noir porównywane są do najlepszych na świecie burgundów. Tutaj ujrzymy rubinowo-czerwoną barwę. W ustach dużo polotu, świetna równowaga z wyławiającym się aromatem czereśni i śliwek, z delikatnymi nutami waniliowymi i dębowymi w tle. Dobrze zbudowane, z delikatną fakturą i przyjemnym finiszem.

14-16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
6 leżakowanie
Kim Crawford Wines producent

Charakterystyka Kim Crawford Pinot Noir Marlborough

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Każdy winiarz, który potrafi okiełznać kapryśne i trudne Pinot Noir, zasługuje na szacunek. Tym bardziej, jeżeli nie ma on szczęścia być winiarzem burgundzkim. Wine-maker Kim Crowford zdał egzamin na piatke! Nieco odbiegające od francuskiego oryginału wagą i intensywnością smaków, z drugiej strony przypomina o wszystkim, co Pinot powinien nam zaoferować: powidło śliwkowe, malinową konfiturę, nieco "zwierza" oraz sporo aromatów i taniczności zaznaczonej przez dębinę, w ktorej spoczywało. Tak czy inaczej, nie brak mu ekstraktu i kwasowości, dzięki czemu sięgnięcie po drugi kieliszek nie wymaga zachęty. Dekantujcie!


Oceny użytkowników o: Kim Crawford Pinot Noir Marlborough

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
03.04.2021
Opinia zweryfikowana

Jedno z najlepszych Pinot Noirow. Zbilansowane, ma dobra kwasowosc, bogaty aromat i smak czerwonych owocow. Zdecydowanie warto powtorzyc.

8ocena
01.11.2016

Bardzo lekkie, przyjemne wino. Oryginalny i ciekawy smak i aromat. Może trochę cena przesadzona, ale pije się przyjemnie, spróbować warto, a czy wrócić do niego!? Zostawiam decyzji każdego degustującego :-D

7ocena
02.05.2015

Lekka budowa, dużo owocu oraz nieco beczki z nienachalnymi taninami. Jest dobrze zbalansowane, poza wyraźną kwasowością, która jednak nie odwraca uwagi od głównych atutów wina. Mimo iż fanem Pinot Noir nie byłem i chyba nie zostanę, uważam, że to wino jest całkiem smaczne.

7ocena
22.11.2012
Opinia zweryfikowana

Zaskoczenie. Bardzo duże! Oczekiwałem mocno dębowego, cierpkiego posmaku a tu pierwszy łyk i pytanie 'czy ja właściwie pije wino, czy lemoniadę?'. Schłodzony na prawdę w bukiecie pachnie mocno truskawkowo, w kolorze przypomina jasny wiśniowy kompot, w smaku zero goryczy, tanin - czysta woda owocowa. Już chciałem przekreślić to wino, jako zbyt babskie, kiedy już nieco się ogrzało i z każdą chwilą ujawniało coraz więcej dębu i pewnej kwaśnej gorzkości. Już bardziej typowo, niemniej początek przewrócił do góry nogami moje wyobrażenie o Pinot Noir. Nie do końca tego sie oczekuje po takim szczepie, od takiego winiarza. 7/10 za bycie nietypowym.

7ocena
27.10.2012

Sprobowalem rocznik 2007. Po otwarciu butelki wspanialy aromat czerwonych owocow. Rubinowa barwa. Cierpkie o dosc dlugim finiszu. Raczej lekkie i zwierza to tu nie ma :) Pasuje do makaronu, do sera juz troche mniej.

2ocena
28.02.2012
Opinia zweryfikowana

Dużo dębu ; za dużo . Gorzkie, długo cierpkie i szczypiące, jakby musujące na początku. Nie sprawiło przyjemności mojej żonie .

9ocena
Opinia zweryfikowana

Mnie średnio pasowało, ale mojemu facetowi - bardzo. Lubi ślad słodyczy w winie. Nowa Zelandia - sporo słońca, stąd ten półwytrawny smak w wytrawnej kategorii. Widocznie mój facet lubi słodycz. Co ja mam o tym myśleć?

6.5ocena
05.07.2011
Opinia zweryfikowana

Tak lekkie i delikatne jak różowe.