Wino Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017 604859

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017 604859

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Cote De Nuits-Villages Apelacja
169.00 zł

podstawowa

35 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017

Jedno z wybitnych win czerwonych pochodzących z Burgundii od cenioniego topowego producenta, Josepha Drouhina. To wino powstało z gron Pinot Noir pochodzących z najlepszych miejsc na południu Cote de Nuits: Corgoloin, Comblanchein, Premeaux, Brochon oraz Couchey. Historyczna nazwa Cote de Noits pochodzi od miasteczna Nuits-Saint-Georges. Wino dojrzewa od 12 do 15 miesięcy w dębowyczh beczkach francuskich, z których 10% stanowią nowe sztuki.

To wino o niezwykłej harmonii i rubinowym kolorze. W nosie wyczuwalne są intensywne wiśnie z nutami lukrecji i przypraw. Podniebienie skrywa w sobie jedwabną taninę przełamaną charakterystyczną, żywą kwasowością. Długi i balsamiczny finisz nie pozostawia wątpliwości - to Pinot Noir najwyższych lotów.

To wino doskonale sprawdzi się w towarzystwie białych mięs - zwłaszcza upodoba sobie kaczkę. Dodatkowo, dojrzały i balsamiczny charakter wina wspaniale uzupełni grzybowe risotto czy deskę długo dojrzewających serów. Wyjąkowa jakość wina idealnie nadaje się także do umieszczenia butelki w winnej piwniczce.

Opinie o winie Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017


"Niezwykły czerwony Burgund, pełen harmonijnego smaku. Emanuje jasnym, rubinowym kolorem. W nosie intensywne aromaty dzikiej wiśni, lukrecja i łagodne przyprawy, ewoluujące w kierunku nut runa leśnego i grzybów. Na podniebieniu doskonała równowaga między taniną, kwasowoscią i konsystencją. Na finiszu wyczuwalne delikatne czerwone jagody."Véronique Boss-Drouhin

Winnica Domaine Drouhin


W 1880 roku pochodzący z regionu Chablis Joseph Drouhin, wybrał miasto Beaune, na siedzibę swojej firmy winiarskiej. Z biegiem lat i z każdym kolejnym pokoleniem liczba winnic zwiększała się. Obecnie rodzinne imperium posiada winnice we wszystkich kluczowych regionach Burgundii, a większość z nich znajduje się w obszarach premier i grand crus.

Posiadłość składa się z prawie 4 hektarów (10 akrów) ziemi w winnicach grand cru Vaudésir, Les Clos, Les Preuses i Bougros, a także około 7 ha (17 akrów) winnic Chablis Premier Cru i 68 ha (168 akrów) ziemi Chablis, po obu stronach rzeki Serein. Miejsca te składają się głównie z gleby kimerydzkiej – mieszanki wapienia, gliny i skamieniałych muszli ostryg.

Na każdym etapie tworzenia wina widać głęboki szacunek dla natury, dlatego wszystkie winnice uprawiane są metodami biologicznymi i biodynamicznymi. Styl Joseph Drouhin łączy harmonię i wyjątkowy charakter, zapewniając niekończącą się przyjemność, płynącą z degustacji wybornych win.

Nagrody: Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017

  • CellarTracker – 87/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Joseph Drouhin AOC Cote De Nuits-Villages 2017

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
12.09.2022

Mnóstwo wiśni i kwiatowości, a przy tym ekspresji i elegancji jednocześnie. Owocowa bomba, która jednak potrafi na dłużej zastanowić nad swoją budową i złożonością. Jedno z tych win, które warto mieć pod ręką na chłodniejsze wieczory, gdy szukamy czegoś pomiędzy rześkim charakterem, a solidniejszą strukturą czerwonego wina.