Wino Jaboulet Vacqueyras A.O.C. 600424

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Jaboulet Vacqueyras A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Jaboulet Vacqueyras A.O.C. 600424

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Vacqueyras Apelacja
79.99 zł

podstawowa

72 sprzedanych butelek
6.25 średnia ocen: 4 głosów
89 ocena sommeliera

Opis Jaboulet Vacqueyras A.O.C.

Vacqueyras to apelacja w południowej części Doliny Rodanu. To wino jest klasycznym kupażem rodańskim: Grenache, Syrah oraz Cinsault w tradycyjnej odsłonie. Stosunkowo delikatne i świeże z genialnym balansem i równowagą. Ma potencjał do starzenia do dziesięciu lat. Jeśli poczekamy na nie chwilę, odpłaci się pięknym za nadobne. Klasyka wśród win francuskich.Rocznik 2009 otrzymał od Roberta Parkera 92 punkty.

17-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
tak leżakowanie
Paul Jaboulet Aine Vins De La Vallee Du Rhone producent

Charakterystyka Jaboulet Vacqueyras A.O.C.

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Jaboulet Vacqueyras A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
6.5ocena
19.01.2016
Opinia zweryfikowana

Nie przekonuje mnie to wino. Kwasowość jest wybitnie zbyt duża i nie mam tyle cierpliwości co Fenthorn, żeby dekantować je trzy godziny! Reszta posmaków gubi się pod tą kwasowością. Co zrobić? Trzymać się z daleka od takich win...

6.5ocena
03.09.2011
Opinia zweryfikowana

Dobre, nieskomplikowane, przyjemne wino. Mimo nie do końca przekonującej barwy potem już tylko było lepiej. Czereśnia wszechdominuje. Początkowo może trunek nieco zbyt kwasowy, ale po 3h w dekanterze przestało to być istotnie odczuwalne. Wtedy pojawiła się też brzoskwinia... :) Taniny dyskretne. Przyjemnie pikantne.

(Doradca Klienta) 18.04.2011

Wino tak jak i jeden ze szczepów, z którego powstało można krótko i konkretnie opisać: Przyjemne, Owocowe, Pyszne. Nos słodki, odczuwalne ciemne leśne owoce, jagody. W smaku prócz owoców odczuwalne pikantne nuty, nie poczułam mocnego garbnika, bardzo przyjemnie łączyło się z wędlinami np. salami.