Wino Graham's Late Bottled Vintage Port 600355

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Graham's Late Bottled Vintage Port w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2018.

Wino Graham's Late Bottled Vintage Port 600355

Wzmacniane Kategoria
Porto Apelacja
126.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
1452 sprzedanych butelek
9.53 średnia ocen: 18 głosów
89 ocena sommeliera

Opis Graham's Late Bottled Vintage Port

Late Bottled Vintage Port skrótowo nazywane jest LBV. Podstawowe porto tylko dwa lata dojrzewa w beczkach, by potem trafić do butelki. LBV jest przez okres czterech do sześciu lat trzymane w beczce, a potem trafia do butelki. W tym momencie wino jest idealne do wypicia i dojrzałe, nie ma potrzeby dekantacji, gdyż większa część owoców pozostaje w dębowych beczkach. Charakteryzuje się głębokim, owocowym smakiem i niebywałą delikatnością, której nabiera w trakcie leżakowania w dębie. Świetne wino portugalskie, niesamowicie powabne, z intensywną i długą końcówką.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
48 leżakowanie
Symington Family Estates producent

Charakterystyka Graham's Late Bottled Vintage Port

Słodkie jak miód smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Graham's Late Bottled Vintage Port

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
07.09.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobrze zrobione porto, aksamitne, dużo dżemowych owoców czekolady i przypraw Świetna kompozycja. Piękny ciemny kolor. Idealnie sprawdza się do deserów np. Jesiennego ciasta ze śliwkami

10ocena
23.05.2021
Opinia zweryfikowana

Rewelacyjne porto, delikatne, mniej głębokie niż Graham's Six Grapes Reserve Port. Śmiało jednak mogą obok siebie zajmować miejsce na podium.

05.05.2021
Opinia zweryfikowana

Uwielbiane przez mnie i żonę - moją ;) wino na długie leniwe wieczory. Posmak czekolady i orzechów ? owoców ? Z obawy przed utratą smaku nawet nie ma się ochoty na żadne dodatkowe przekąski. UWAGA - trochę mocne ...

10ocena
31.05.2020
Opinia zweryfikowana

Nie sposób oderwać się od otworzonej już butelki. W porównaniu z Graham's Fine Ruby Port wypada zdecydowanie lepiej - zdecydowanie mniejsza wyczuwalność alkoholu i pełniejszy smak. Uważam, że w tej cenie ciężko znaleźć lepszą propozycję.

10ocena
02.01.2020
Opinia zweryfikowana

Najlepszy porter. Smak jest wręcz aksamitny.

10ocena
06.11.2019
Opinia zweryfikowana

Rewelacyjne Porto, niewyczuwalna nuta wzmocnionego alkoholu:) , za to krzepkość dębiny - czyli mniej poetycko - czuć w czym leżakowało. Dodatkowo stosunek jakość/cena - wybitny. Nie przypadkowo tak wysoka średnia ocen. Aha, dla serwisu Winezja - pamiętamy ile kosztuje:)

10ocena
22.02.2019
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre Porto, w mojej ocenie idealne na degustację jako aperitif. Wyczuwalne aromaty śliwki pestek i orzechów. Długi finisz.

9ocena
08.01.2019
Opinia zweryfikowana

Smaczne wino, które sprawi, że wieczór będzie niezapomniany. Mocne, słodkie, aromatyczne.

8.5ocena
27.12.2016
Opinia zweryfikowana

Smaczne wino. Czołówka wśród win słodkich, które piłem. Następnym przystankiem będzie 10-letni Graham. Mocno wyczuwalne aromaty, w smaku wyraźne. Mocne, więc uważać z ilością :)

23.11.2016
Opinia zweryfikowana

Lampka , lub dwie a moze trzy na jesienno zimowe wieczory, karmelizowane owoce ,przyjemny smak i ciepelko.

7ocena
30.09.2011
Opinia zweryfikowana

Poczciwe porto, ale w porównaniu ze starszym Graham's 10 Years Old Tawny Port wypada skromnie.