Wino Flagstone Longitude Western Cape 600485

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Flagstone Longitude Western Cape w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Flagstone Longitude Western Cape 600485

Spokojne Kategoria
Wine of Origin Apelacja
54.99 zł

podstawowa

654 sprzedanych butelek
8.46 średnia ocen: 13 głosów
85 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis Flagstone Longitude Western Cape

W aromacie Longitude dominuje aromat śliwki i jagody, a w tle dostrzeżemy też orzechy i świeżą miętę. Usta tego wina z RPA są potężnie zbudowane, natomiast taniny jedwabiste z wyczuwalną czekoladą na finiszu. Rocznik 2010 zdobył srebrny medal w konkursie Veritas Awars 2011.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6-7 leżakowanie
Flagstone Wines producent

Charakterystyka Flagstone Longitude Western Cape

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Flagstone Longitude Western Cape

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
15.12.2020
Opinia zweryfikowana

Jestem miłe zaskoczona smakiem. Polecam do czerwonego mięsa.

21.11.2017
Opinia zweryfikowana

Dobre szczególnie dla miłośników tych szczepów z Nowego Świata.

25.04.2017
Opinia zweryfikowana

Lubię winne podróże, często smakuję wina z RPA. W tym przypadku kolejne miłe zaskoczenie - wyraziste wino. Liczne smaki mile dotykają język. Polecam.

8.5ocena
11.12.2016
Opinia zweryfikowana

Bardzo ciekawe wino, głęboki smak i aromat. Wyczuwalne wyraźnie czerwone owoce i posmak gorzkiej czekolady. Mięty i orzechów w nim nie wyczułem, ale warte spróbowania. Dla mnie mocne 8,5/10, polecam, spróbujcie, żeby mieć własne zdanie :)

8.5ocena
13.11.2016
Opinia zweryfikowana

Świeżość, świeżość i jeszcze raz świeżość. To wino wyraźnie zrywa ze sztywnymi zasadami win Starego Świata, stawiając bardziej na radosną lekkość. Już w czasie dekantowania pod wpływem intensywnych, słodkich aromatów przeniosłem się myślami do południowej Afryki, gdzie co prawda nie jadłbym śliwek, truskawek i wiśni (wyraźnie wyczuwalnych w tym winie), ale raczej pitahaya, liczi czy Durian. Dziękować opatrzności, charakterystycznego smrodu tego ostatniego owocu nie czuć w tym winie. Ekspert napisał o wyczuwalnej czekoladzie na finiszu, ja bardziej kierowałbym się w stronę cynamonu. A skoro już o słodkościach mowa… Być może narażę się na złośliwe komentarze „znawców”, ale wino to idealnie pasowałoby mi również do deserów (nie jakichś przesadnie słodkich). Jeśli lubisz desery, a nie przepadasz za słodkimi winami, może to być idealne rozwiązanie. Wspomniana na początku świeżość, radość i potężna dawka owoców idealnie połączą się z czymś słodszym.

9ocena
03.05.2016
Opinia zweryfikowana

Flagstone to jednak solidna firma, każde wino trzyma poziom. Longitude ma wszystko to, co powinno mieć wino w tej cenie. Bogate i zrównoważone.

7.5ocena
07.02.2013
Opinia zweryfikowana

Przyzwoite wino o niezłym bukiecie,zbalansowane,-taka mocna 8.

8ocena
24.03.2012
Opinia zweryfikowana

Dobre wino, które zasmakowało nawet gościom, którzy są początkującymi miłośnikami wina. Delikatne, ale bogate. Każdy znajdzie w tym smaku coś dla siebie.

9ocena

Owszem, owszem. Delikatne i aksamitne.

8ocena
01.01.2011
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino. Delikatne i jednocześnie bardzo bogate!

26.04.2010
Opinia zweryfikowana

Dobre połączenie domiujących w tym winie Cabernet Sauvignon oraz Shiraz, szczególnie dla miłośników tych szczepów z Nowego Świata. Polecam w tym przedziale cenowym.