Wino Egri Korona Borhaz Egri Leanyka Semi-Sweet 604332

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Egri Korona Borhaz Egri Leanyka Semi-Sweet w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Egri Korona Borhaz Egri Leanyka Semi-Sweet 604332

Białe, Półsłodkie 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
32.99 zł

podstawowa

183 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 5 głosów

Opis Egri Korona Borhaz Egri Leanyka Semi-Sweet

Białe, półsłodkie wino pochodzące z węgierskiego regionu Eger, produkowane ze szczepu Leanyka, znanego również pod nazwą Feteasca Alba. Delikatny aromat jabłek i cytrusów wydobywający się z kieliszka uzupełniany jest na podniebieniu przez łagodną, naturalną słodycz harmonizowaną przez subtelną kwasowość. Na finiszu w roli wisienki na torcie elegancka, wyczuwalna mineralność dopełnia całości wyśmienicie zbalansowanego wina, które będzie idealnym partnerem do lekkich deserów, ale również orzechów czy deski serów.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Egri Korona Borhaz producent

Charakterystyka Egri Korona Borhaz Egri Leanyka Semi-Sweet

Słodkie jak miód smak
Owoce aromat
Łodyga gładkość
Lekkie budowa

Oceny użytkowników o: Egri Korona Borhaz Egri Leanyka Semi-Sweet

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
18.02.2022
Opinia zweryfikowana

Dobre wino, ale dla mnie ma dziwny posmak i jest bardziej półwytrawne niż półsłodkie. Za te cenę można kupić lepsze.

6ocena
06.06.2021
Opinia zweryfikowana

Wino bez efektu wow, raczej w kategorii win stołowych. Niezbyt intensywny aromat i smak z wyczuwalną nutą rodzynkową. W całości najbardziej przebija się kwasowość.

9ocena
04.06.2021
Opinia zweryfikowana

Delikatne bardziej półwytrawne niż półsłodkie

7ocena
06.02.2021

Fajne, niezobowiązujące wino z Egeru. Łatwe i przyjemne; dużo kwaseczku, w nosie ulotny miód wielokwiatowy, ulotne rodzynki i ulotne białe owoce. Całkiem harmonijne, język - dużo cytrusów (ale to wrażenie raczej przez kwasowość), ale nie rzuca się na język - dlatego to bardzo pasowne wino stołowe, moim zdaniem perfekcyjne do drobiu i koziego sera. Wielce trafne do glou-glou. Płacz niejednostajny, ale miarowy. Nieagresywne, na finiszu lekko podbija delikatnymi... przyprawami? A może to miodek? Jako wino per se 72/100, a w swojej kategorii nawet 81/100. Takie węgrzyny lubimy. No i szczep - na wskroś egzotyczny jak na nasze zachodnie standardy.

6ocena
29.09.2020
Opinia zweryfikowana

Niezłe wino, o niezbyt wysokim poziomie słodyczy, pozbawione kwasowości. To nie jest wino do którego się wraca.