Wino Drouhin Meursault 602360

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Drouhin Meursault w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Drouhin Meursault 602360

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
AOC Bourgogne Apelacja
479.00 zł

podstawowa

27 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
89 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Drouhin Meursault

Eleganckie białe wino z cenionej winnicy Joseph Drouhin w Bourgundi. To wytrawne wino wyprodukowane w 100% ze szczepu Chardonnay przez rok starzone w dębowych beczkach. Wino Meursault ma intensywny żółty kolor ze srebrnymi refleksami, w nosie zaś wyczuć można aromaty miodu, wanilii czy też kwiatu lipy. Na podniebieniu wino jest aksamitne, krągłe, na długo pozostawia smak żółtej śliwki oraz pierników. To francuskie wino doskonale sprawdzi się do dań z białych mięs w sosach śmietanowych.

13°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Drouhin Meursault

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Drouhin Meursault

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
(Doradca Klienta) 09.06.2017

Bardzo lekkie, świeże z delikatną nutką francuskich croissantów. Dość intensywnie wyczuwalna jest dębina. My piliśmy solo, ale doskonale sprawdziłoby się do maślanych sosów lub tych na bazie śmietanki. Warte polecenia.