Szampan De Saint Gall AOC Champagne Demi Sec 605028

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Szampan De Saint Gall AOC Champagne Demi Sec w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Szampan De Saint Gall AOC Champagne Demi Sec 605028

Białe, Półsłodkie 0.75 L korek
Musujące Kategoria
AOC Champagne Apelacja
279.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
44 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów

Opis De Saint Gall AOC Champagne Demi Sec

Półsłodki szampan – najsłynniejsze wino musujące świata w wydaniu producenta De Saint-Gall, tradycyjnie pochodzący z Szampanii, francuskiego regionu i apelacji – jedynej uprawnionej do używania nazwy Champagne. W 59% to wino stanowi szczep Chardonnay, w 41% zaś Pinot Noir. Grona są zbierane w subregionach Cote des Blancs oraz Montagne de Reims.

Perliste bąbelki i żywy błysk w kieliszku przyciągają już od pierwszego wejrzenia. To wino pełne aromatów egzotycznych owoców i cytrusów. Na podniebieniu krągłe, doskonale harmonizujące charakterystyczną ekspresję tropikalnego owocu z delikatnym tłem miodu. Długie i soczyste, zapewniające niezwykłą przyjemność z degustacji.

To szampan, który fantastycznie sprawdzi się w pairingu z mniej słodkimi deserami, takimi jak mus z gorzkiej czekolady, ale także będzie wybornym uzupełnieniem pasztetu z owocami.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Union Champagne producent

Charakterystyka De Saint Gall AOC Champagne Demi Sec

Milutko smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: De Saint Gall AOC Champagne Demi Sec

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
14.02.2024
Opinia zweryfikowana

Przyjemnie delikatny i wyjątkowo subtelny - zachwyca zarówno nos, jak i podniebienie. Jego finezyjne bąbelki tańczą na języku, wydobywając nuty delikatnych owoców i kwiatów, które rozkwitają w szklance.