Wino De Morgenzon Maestro White 2016 603214

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino De Morgenzon Maestro White 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Wino De Morgenzon Maestro White 2016 603214

Białe, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
129,00 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
81 sprzedanych butelek
7,33 średnia ocen: 3 głosów
91 ocena sommeliera

opis wina

De Morgenzon Maestro White to doskonały, rzadki kupaż wyjątkowych szczepów, które w połączeniu dały wino niebanalne, wyjątkowe, imponujące i złożone. To białe, wytrawne wino z RPA ma głęboki, żółty kolor. W nosie wyczuwalne skoncentrowane nuty pomarańczy i cytrusów, odrobina ananasa, akcenty przypraw, cytrusów i kwiatów. Na podniebieniu wino jest pełne, z akcentami suszonych moreli i brzoskwiń, dojrzałych jabłek i gruszek. Smak jest pełny, dopracowany w każdym calu, z bardzo długim, niezwykle przyjemnym finiszem. Wino otrzymało 95 pkt od Tima Atkina. Rocznik 2015 zdobył srebrny medal na International Wine&Spirit Competition.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
leżakowanie
De Morgenzon producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
06.07.2020

Dobre wino, lecz na okres jesienno-zimowy. Oleiste i przyciężkawe. Czuć beczkę i ten waniliowo-kwiatowy aromat. Lecz dla mnie nie do przyjęcia w upał.

8ocena
19.05.2019

Kolor ku mojemu zdziwieniu nie jest w ogóle głęboki - ledwo ma kolor słomkowy. W dość intensywnym aromacie oczywiście cytrusy, mnie się skojarzył kokos, marakuja, odrobina świeżego drewna. Na języku wyraźnie kwaskowate, długie, jednak nie zabija intensywnością. Myślę, że to wino z racji na kwasowość i leżakowanie potrzebuje jeszcze z dwóch (trzech?) lat, wtedy nieco dojrzeje. 95pkt bym na pewno nie dał, bliżej 90. Oczekiwałem więcej prawdę mówiąc...

8ocena
31.05.2018

Solidne białe wino. Kupiłem z ciekawości i mogę je polecić wszystkim. Wino jest beczkowe, doznania węchowe nie zapowiadają tego, co poczujemy w smaku, popijając kolejne łyki tego wina. Aromaty charakterystyczne dla chardonnay. Polecam do aromatycznych potraw rybnych i warzywnych.