Nowość
Wino Casa Giona Valpolicella Ripasso Superiore DOC 2016 604304

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Casa Giona Valpolicella Ripasso Superiore DOC 2016 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2016.

Wino Casa Giona Valpolicella Ripasso Superiore DOC 2016 604304

Czerwone, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Valpolicella Ripasso Classico Superiore Apelacja
62,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
146 sprzedanych butelek
9,00 średnia ocen: 3 głosów

opis wina

Czerwone, wytrawne wino pochodzące z północy Włoch, z apelacji Valpolicella. W butelce zamknięty został kupaż lokalnych szczepów, Corvina, Rondinella oraz Corvinone. Ripasso powstaje dzięki dodaniu do podstawowego wina podczas produkcji moszczu pozostałego po Amarone, dzięki czemu smak nabiera ekstraktywności oraz bogactwa w smaku. Wśród aromatów odnajdziemy żurawinę i truskawki, a gęsta struktura z lekko słodkim finiszem pozostaje na długo na języku. Doskonała alternatywa dla słynnego Amarone.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
leżakowanie
Salvaterra producent

Charakterystyka wina

Milutko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena

Niesłychane wino! Zharmonizowane i te śliwkowo-dębowe posmaki… Cudo

9ocena
03.10.2020

To bardzo dobre ripasso. Idealnie zrównoważone, skoncentrowane, bogate w aromaty śliwek, wiśni i suszonych owoców. Podoba mi się też długi, nieco kwasowy finisz.

9ocena
21.09.2020

Zostałem zachwycony tym winem wytrawnym, mimo że jestem osobą, która przeważnie pije słodkie. Jest cierpkie w delikatny sposób. Należy do cięższych win, ale gorzki smak jest przyjemny. Dobrze nadaje się do mięsa, dań z makaronu lub pizzy, albo - do siedzenia na balkonie z cygarem.