Wino Antica Fratta Franciacorta D.O.C.G Brut 0,75 l 600152

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antica Fratta Franciacorta D.O.C.G Brut 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antica Fratta Franciacorta D.O.C.G Brut 0,75 l 600152

Białe, Wytrawne 0,75 L korek
Szczep
Musujące Kategoria
DOCG Franciacorta Apelacja
119,00 zł podstawowa
137 sprzedanych butelek
9,57 średnia ocen: 7 głosów
88 ocena sommeliera

opis wina

Jeśli chcemy znaleźć konkurenta godnego porównania z prawdziwymi szampanami, to z pewnością jednym z lepszych kandydatów jest właśnie Franciacorta. Przez 30 miesięcy dojrzewa na osadzi, w kolorze jest jasnozłote, z zielonymi refleksami. Niebywale przyjemnie się je pije, w nosie aromaty owoców cytrusowych. Na podbniebieniu eleganckie, perliste, z finieszem delikatnym, w którym również odnajdziemy cytrusy. Włoskie wino musujące z najwyższej półki. Warto spróbować.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Antica Fratta producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Prawdziwie udane podejście Italii do win musujących metody tradycyjnej. Ostatnie korekty charakteru win pozwoliły temu słynnemu producentowi z Franciacorta zdecydowanie poprawić ich obraz. Obniżenie poziomu cukru resztkowego do minimum spowodowało uwypuklenie czystości smaku i nadanie winom większej elegancji i surowej kwasowości, której nie powstydziłby sie niejeden szampan. Takie wina na pewno są potwierdzeniem ciągłej ewolucji i rozwoju winiarzy tej apelacji.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
17.07.2012

Super wino zdecydowanie uświetniło nasz wyjątkowy wieczór.

10ocena
29.02.2012

Zgadzam się z przedmówcą... Idealnie komponuje się z euforią towarzyszącą świętowaniu :) Naprawdę warto!

10ocena
29.02.2012

Tomasz K-M pięknie i szczegółowo je opisał .. cóż mogę dodać, jedynie to, iż niesamowicie sprawdziło sie przy świętowaniu sukcesu! Każdemu życzę jak największej liczby sukcesów i sposobności ich oblewania takim winem, REWELACJA :) Na zdrowie!