Wino 2 Pi R 2021 601308

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino 2 Pi R 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino 2 Pi R 2021 601308

Spokojne Kategoria
DOC Priorat Apelacja
195.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
108 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 2 głosów
89 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

Opis 2 Pi R

Nowa odsłona "okrągłego" wina, którego równowaga jest analogiczna do wzoru idealnego okręgu. Wina z apelacji DOC Priorat jest doskonale wyważone dzięki świetnemu wykorzystaniu kilku odmian winorośli. Barwa ciemno rubinowa z odcieniami filetu. To wino z Katalonii charakteryzują intensywne aromaty z wyraźną obecnością dojrzałych owoców, nutami mineralnymi na finiszu, dobrze zrównoważonymi nutami dębu. Na początku wino jest łagodne, ale w końcowej fazie pokazuje dojrzałe taniny z dobrą kwasowością. Wino idealne zarówno dla amatorów, jak i koneserów wina. Wyższa ocena eksperta i delikatniejsza budowa, trzeba spróbować.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
14 leżakowanie
Gratavinum, S.L. producent

Charakterystyka 2 Pi R

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: 2 Pi R

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
10ocena
30.03.2023
Opinia zweryfikowana

Bardzo ciemne wino nieprzeniknionej barwie. Już sama spojrzenie na nie potwierdza wysoką ekstraktywność. Wino jest wręcz "gęste". Kolor ciemnego rubinu z odrobiną purpury na krawędzi kieliszka.  Zapach czerwonych owoców po chwili ustępuje nutom skóry i tytoniu. W smaku wino ma pełne ciało, smakuje czarną porzeczką ale bez tych drażniących w Cabernet Sauvignon nut zielonej łodygi. Po chwili na języku czuć odrobinę wanilii, tytoniu i skóry. Wino pozostawia bardzo długi posmak. Wino napowietrzałem przez godzinę w dekanterze, co okazało się dobrym pomysłem ponieważ było ono niefiltrowane i na dnie naczynia zostało trochę osadu. Osad świadczy o maksymalnej ekstraktywności tego wina. Jedno z najlepszych win jakie piłem.