Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Ventisquero Grey Glacier Chardonnay VT.83

4.25 (17)
89,99 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 394
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 3
Nagrody winiarskie

Opis Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Doskonałe białe wino wytrawne z wyjątkowej, jakościowej i nigdy niezawodzącej winnicy Ventisquero. W barwie wino jest złociście żółte z miodowymi akcentami. Grey Glacier Chardonnay zostało wyprodukowane w 100% szczepu Chardonnay. W nosie wyczuwalne są bogate aromaty owocowe, mineralne oraz kwiatowe. Wino zachwyca nutami owoców tropikalnych, wanilii i orzechów. Na podniebieniu wyczuwalna jest odświeżająca kwasowość. Wraz z naturalną słodyczą szczepu, mnóstwem słońca oraz delikatną mineralnością - Grey Chardonnay zachwyci swoją złożonością, bogactwem oraz cudownym finiszem.
10℃
temp. podania
13%
Zawartość alkoholu
Ventisquero
Producent

Charakterystyka Ventisquero Grey Glacier Chardonnay

Aromatyczność

wysoka

Aromatyczność

Taniny

brak

Taniny

Kwasowość

średnia

Kwasowość

Budowa

ciężkie

Budowa

Pasuje do

Aperitif

Aperitif

Ryby

Ryby

Sałatki

Sałatki

Białe mięsa

Białe mięsa

Opinie celebrytów (1)

Niesłychane zaskoczenie, bo to białe wino jest mocne w zapachu i smaku, ale ta moc bardzo mi odpowiada. Rzeczywiście trzeba je dobrze schłodzić.
Opinie celebrytów
Grażyna Wolszczak
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Opinie klientów

4.25
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
17 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Bardzo solidne chardonnay.
Bardzo solidne chardonnay. Kolor głęboki szlachetny. Ciemna słoma. W zapachu kwiatowe. W smaku lekko mineralne i maślane. Wino przy wszystkich zaletach beczkowanego ma wyraźną kwasowość. Fajne białe wino, ale trzeba pamiętać, że to nie jest bezpretensjonalna świeżość na upalny dzień. To wino wyraźnie ma ambicje. Wbrew temu, co pisze sprzedawca, w 2024 roku butelka ma zakrętkę a nie korek.
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Delikatne, dobre.
Delikatne, dobre.
star star star star
Niesłychane zaskoczenie,
Niesłychane zaskoczenie, bo to białe wino jest mocne w zapachu i smaku, ale ta moc bardzo mi odpowiada. Rzeczywiście trzeba je dobrze schłodzić.
star star star star
Kolor - nie tak
Kolor - nie tak złocisty jakbym oczekiwał, trochę słomkowy, konsystencja wyraźnie oleista. W aromacie dość ciężkie, wyraźnie maślane, trochę kwiatowe, waniliowe. Aromat intensywny, jednak trzeba lubić tę ciężkość. W smaku skoncentrowane, solidna budowa, dość długie, przyjemne, wyraźna mineralność. Polecam dobrze schłodzić, żeby nie było mdłe. Wino, które nie jest oczywiste.

4 produkt(ów)

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto