Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Semeli Nassiakos Mantinia DOP SI.03

4.35 (10)
61,19 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 103
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 3
Nagrody winiarskie

Opis Semeli Nassiakos Mantinia DOP

EMÉLI MANTINIA NASSIAKOS to przyjemne greckie, białe wino wytrawne. Wytwarzane i butelkowane przez wytwórnię Semeli. Powstaje w całości z winogron szczepu Moschofilero hodowanego w nisko plonowych winnicach, na wysokości 650 m, na zboczach Zevgolatio, w regionie Mantinia. Wino ma jasny, żółto-zielony kolor, z szarymi refleksami. W aromacie cechują go eleganckie, kwiatowe aromaty z mocniejszymi akcentami cytryn, ale też innych cytrusów i z zapachem płatków róż w tle. Na podniebieniu wino Emeli Mantinia jest bogate, o wyrazistej kwasowości i długim, mocno aromatycznym posmaku. Sugestie dotyczące serwowania: Podawaj z owocami morza, skorupiakami, sałatkami i rybami w sosach cytrynowych.
9℃
temp. podania
12,5%
Zawartość alkoholu
Semeli
Producent

Charakterystyka Semeli Nassiakos Mantinia DOP

Aromatyczność

średnia

Aromatyczność

Taniny

brak

Taniny

Kwasowość

średnia

Kwasowość

Budowa

średnie

Budowa

Pasuje do

Aperitif

Aperitif

Sałatki

Sałatki

Makarony

Makarony

Ryby

Ryby

Owoce morza

Owoce morza

Białe mięsa

Białe mięsa

Opinie Sommelierów i Ekspertów (1)

image Mirosława Augustyniak
Mirosława Augustyniak
Doradca winiarski Centrum Wina

Opinie klientów

4.35
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
10 opinii
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
separator Opinia zweryfikowana
To wino było ogromnym
To wino było ogromnym zaskoczeniem. aromatyczne z bardzo ładna kwasowością. Chciało się wąchać i pić. Na pewno kupię ponownie.
Semeli Nassiakos Mantinia DOP
Semeli Nassiakos Mantinia DOP 2020. Wino pochodzi z regionu Mantinia, który umiejscowiony jest po wschodniej części Peloponezu, a sam obszar charakteryzuje się się chłodniejszym klimatem od pozostałych regionów. Wino produkowane jest z rodzimego greckiego szczepu Moschofilero. Jest o tyle specyficzny, że pomimo tego, że jest gronem białym może zmylić różowawy kolor skórki. Same winorośle uprawiane są na zboczach góry na wysokości 650 m. W kieliszku wyczujemy kwiatowe aromaty, cytrusy oraz płatki róż. Semeli Nassiakos jest winem o dość wyrazistej kwasowości, jednak jest ono bardziej świeże przez to. Przez powyższą kwasowość wino to jest idealnym kompanem podczas aperitifu. Sprawdzi się z owocami morza, drobiu czy kozich serów. Jak już będziecie w Grecji i spróbujecie go na miejscu to nie zapomnijcie zabrać go ze sobą jako prezent dla najbliższej przyjaciółki. Na pewno doceni.
star star star star
separator Opinia zweryfikowana
Bardzo przyjemne,
Bardzo przyjemne, aromatyczne i dość lekkie wino. Idealne na lato
star star star star star
W nosie aromat jabłek
W nosie aromat jabłek i liczi. Na podniebieniu owoce tropikalne i grejpfrut. Dobrze zbalansowane z przyjemną kwasowością.

4 produkt(ów)

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto