Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018 DR.98

5 (4)
220,50 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 7
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 2
Nagrody winiarskie

Opis Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018

Okolice Savigny-les-Beaune są ulokowane w niewielkiej dolinie na północy Beaune w Burgundii, nieopodal Clos des Lavieres Premier Cru. Wino w całości powstaje z najważniejszego czerwonego szczepu regionu - Pinot Noir. Wyjątkowy charakter to połączenie niesamowitego terroir z okresem dojrzewania sięgającym 18 miesiecy w dębowych beczkach, z czego 20% stanowią beczki nowe.

W kieliszku urzeka rubinowym kolorem. Bukiet aromatów tworzą przyjemne nuty czerwonych owoców i kwiatów z odrobiną przypraw. Na podniebieniu niezwykle eleganckie i subtelne z akcentami czarnej porzeczki oraz malin z korzennym finiszem. Doskonała harmonia pomiędzy taninami i kwasowością.

To wino idealnie sprawdzi się w towarzystwie białego mięsa, zwłaszcza dań opartych na kaczce. To także idealny kompan przy desce serów i risotto z grzybami. Niezwykłe terroir i leżakowanie w beczce zapewnia winu możliwość długiego rozwoju, dlatego warto je umieścić w piwniczce nawet na 15 lat.

Winnica Domaine Drouhin


W 1880 roku pochodzący z regionu Chablis Joseph Drouhin, wybrał miasto Beaune, na siedzibę swojej firmy winiarskiej. Z biegiem lat i z każdym kolejnym pokoleniem liczba winnic zwiększała się. Obecnie rodzinne imperium posiada winnice we wszystkich kluczowych regionach Burgundii, a większość z nich znajduje się w obszarach premier i grand crus.

Posiadłość składa się z prawie 4 hektarów (10 akrów) ziemi w winnicach grand cru Vaudésir, Les Clos, Les Preuses i Bougros, a także około 7 ha (17 akrów) winnic Chablis Premier Cru i 68 ha (168 akrów) ziemi Chablis, po obu stronach rzeki Serein. Miejsca te składają się głównie z gleby kimerydzkiej – mieszanki wapienia, gliny i skamieniałych muszli ostryg.

Na każdym etapie tworzenia wina widać głęboki szacunek dla natury, dlatego wszystkie winnice uprawiane są metodami biologicznymi i biodynamicznymi. Styl Joseph Drouhin łączy harmonię i wyjątkowy charakter, zapewniając niekończącą się przyjemność, płynącą z degustacji wybornych win.

Oceny: Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018

  • La Revue du Vin de France – 14.5/20
  • Jasper Morris - Inside Burgundy - 90/100
18℃
temp. podania
13%
Zawartość alkoholu
Leżakowanie 14 m.
Leżakowanie
Joseph Drouhin
Producent

Charakterystyka Joseph Drouhin 'Clos Des Godeaux' AOC Savigny-Les-Beaune 2018

Aromatyczność

wysoka

Aromatyczność

Taniny

średnie

Taniny

Kwasowość

średnia

Kwasowość

Budowa

średnie

Budowa

Pasuje do

Sery

Sery

Opinie klientów

5
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
4 opinions
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star star
W odróżnieniu od kilku
W odróżnieniu od kilku prostszych Pinotów Drouhina ten uwydatnia sporą ilość przyprawy i korzenności w akompaniamencie nut przynoszących na myśl spacer po lesie jesienią. Dojrzałe, a przy tym zachowuje swoją charakterystyczną ekspresję. Daje spore możliwości gastronomiczne, ale też bez talerza obok radzi sobie doskonale. Do tej butelki na pewno warto jeszcze wrócić nie raz.

1 element

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto