Winezja.pl - to witryna z Winami z całego świata

Potwierdź swój kraj

OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM PEŁNOLETNI/A I WYRAŻAM ZGODĘ NA PRZEDSTAWIENIE OFERTY ALKOHOLOWEJ.

Nie

Gosset Grand Rose Brut GK.04

4 (1)
359,10 zł
tooltip Kocham Wino tooltip
Cena Kocham Wino z kartą burgund
kocham wino info

Punkty są przyznawane tylko na podstawie cen przed uwzględnieniem promocji, z wyłączeniem rabatów związanych z kartą kocham wino.

Obsługa Rezerwacji (w tym dostawa): 1-3 dni robocze

Sprzedanych butelek 30
Sprzedanych butelek
Nagrody winiarskie 6
Nagrody winiarskie

Opis Gosset Grand Rose Brut

Szampan Gosset Grand Rose Brut to francuska różowa doskonałość – bestseller regionu Szampanii. Jak każdy szampan jest rozpoznawalny i ceniony przez smakoszy tego trunku. Są tacy, którzy szampany Gosset nazywają szampanami purystów, gdyż Gosset jest jednym z ostatnich domów szampana (drugi to Lanson), gdzie nie stosuje się zmiękczającej i wygładzającej wina fermentacji jabłkowo-mlekowej.

Szampan Gosset Grand Rose Brut dojrzewał 36 miesięcy na osadzie drożdżowym i zwiera 12% alkoholu. Kolor wina przypomina łososiowo-różowe płatki dzikich róż. Dodanie 8% czerwonego wina (winogrona Pinot Noir pochodzą z Ambonnay i Bouzy) nadają temu różowemu winu delikatny odcień i cudowną owocowość. Na podniebieniu szampan jest dobrze zbudowany. Doskonale równoważy w sobie świeżość i krągłość owoców. Charakteru nadaje nieco wyższa cytrynowa kwasowość, stanowiąca ciekawą odmianę przy zwykle milutkich poziomkowych aromatach szampanów rose. Warto jednak wspomnieć, że tutaj również odnajdziemy aromaty poziomkowo-truskawkowe to jednak świeższe, bardziej żywnie nieco bardziej mineralne - jak owoce po deszczu. Choć szampan jest młody to w piwnicy będzie nawet wzmacniał swoje piękno.

Opinie o winie Gosset Grand Rose Brut 2016


Aromat truskawek i różowego grejpfruta z nutą czerwonych pomarańczy i jagód, a także ciastek migdałowych. Podniebienie ma super żywą, mięsistą strukturę o świeżym smaku czerwonych owoców. Orzeźwiające, mineralne wykończenie. - James Suckling

Dom szampański GOSSET


Champagne GOSSET jest najstarszym domem winiarskim w Szampanii. Firma założona w 1584 roku w miejscowości Aÿ przez Pierra Gosset zajmowała się na początku handlem winami spokojnymi.

Champagne GOSSET jako jeden z ostatnich domów szampańskich unika stosowania fermentacji mlekowo-jabłkowej odpowiedzialnej za zmiękczanie i wygładzanie wina. Dzięki temu styl GOSSET charakteryzuje się jako ultra tradycyjny, surowy i wytrawny. Uniknięcie fermentacji jabłkowo-mlekowej, zachowuje ponadto wszystkie naturalne aromaty owocowe i umożliwia dłuższe dojrzewanie.

Prestiżowy francuski magazyn Revue du Vin de France umieścił GOSSET-a na 4 miejscu w rankingu Top 50 Champagne Brand!

Nagrody: Gosset Grand Rose Brut 2016


  • Robert Parker – 92/100
  • James Suckling– 92/100
  • Wine Enthusiast – 93/100
  • Wine Spectator – 93/100
6℃
temp. podania
12%
Zawartość alkoholu
Gosset
Producent

Charakterystyka Gosset Grand Rose Brut

Aromatyczność

średnia

Aromatyczność

Taniny

brak

Taniny

Kwasowość

wysoka

Kwasowość

Budowa

średnie

Budowa

Pasuje do

Aperitif

Aperitif

Ryby

Ryby

Czerwone mięsa

Czerwone mięsa

Opinie klientów

4
tooltip
Średnia ocen liczona jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich Ocen Użytkowników dla danego Towaru (także Ocen niezweryfikowanych). Zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi opinii w Regulaminie Witryny.
1 opinia
Podejmujemy działania mające na celu zweryfikowanie czy Opinie pochodzą od osób, które faktycznie kupiły lub używały Produkt. Takie opinie oznaczamy jako Opinia zweryfikowana. Zasady dot. zbierania, weryfikacji i publikowania Opinii i Ocen znajdziesz w Regulamin witryny
star star star star
Siedem,
Siedem, ponieważ ta butelkę piłem dwa razy i za każdym razem było ok i nic poza tym, ale przez to ma potencjał gastronomiczny i tak też zostało opisane w degustacji w ciemno. Ten szampan ma w sobie dużo pestkowości i goryczy z sektora owoców charakterystycznych dla gatunki rose, ale brakuje w nim słodyczy owocowej dla dopełnienia bukietu która posiada np jeden z najlepszych dostępnych tu rose szampanów czyli Lalliera Rose Grand Cru. Wino natomiast ma potencjał do pairingu z owocami liczi, długodojrzewajacą wieprzowiną czy nawet do różnego rodzaju słodkich deserów. Także podwyższona ocena za potencjał gastronomiczny.

1 element

na stronę
Dodaj własną opinię
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać opinię. Proszę Zaloguj się lub utwórz konto