Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserve 23 YO 0.70 l 601464

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserve 23 YO 0.70 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserve 23 YO 0.70 l 601464

Gwatemala, Retalhuleu
0.70 L zakrętka
Kategoria
229.00 zł

podstawowa

10 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów
1 nagrody winiarskie

Opis Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserve 23 YO

Wyjątkowy rum z Gwatemali, który zachwyci bardzo wymagającego konesera. Ron Zacapa to blend stworzony z rumów leżakujących od 6 do 23 lat. W nosie czujemy niezwykle złożony bukiet. Początkowo rum nęci nas delikatnością, dopiero po chwili dociera do nas jego złożoność - słodkość karmelu i wanilii, kakao, toffi oraz akcenty beczkowe. W ustach rum stwarza wrażenie obfitego, pełnego, kompletnego. Na podniebieniu wyczuwamy suszone owoce, konfitury morelowe, tytoń, nuty kawy przełamane ostrością cynamonu i imbiru. Region, z którego Ron Zacapa jest produkowany, jest najlepszym na świecie ze względu na duże nasłonecznienie oraz żyzną i kwaśną glebę. Rum ten, jako jeden z nielicznych, bazuje na soku uzyskanym po stężonym, pierwszym tłoczeniu trzciny cukrowej, nie zaś z melasy, jak większość innych rumów. Każda butelka otoczona jest matą z wikliny, ręcznie plecioną przez Majów, zwaną "petate". Ron Zacapa to rum z unikalną, wyjątkową historią oraz niepowtarzalnym, doskonałym smakiem.

Ron Zacapa producent

Oceny użytkowników o: Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserve 23 YO

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.