Wino Wolf Blass Red Label Shiraz Cabernet Sauvignon 600584

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Wolf Blass Red Label Shiraz Cabernet Sauvignon w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Wolf Blass Red Label Shiraz Cabernet Sauvignon 600584

Czerwone, Wytrawne 0,75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
67,99 zł podstawowa
999 sprzedanych butelek
8,45 średnia ocen: 20 głosów
86 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

opis wina

Red Label jest połączeniem dwóch szczepów: Shiraz i Cabernet Sauvignon. Głęboki, czerwony kolor. W nosie wyczujemy przyjemne aromaty jagodowe, przyozdobione pieprzem i miętą. W smaku harmonijne, z miękką i długą końcówką. Wino australijskie, warte spróbowania, zwłaszcza w połączeniu z czerwonym mięsem z grilla.

15-16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Wolf Blass Wines producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
5ocena
26.10.2017

Niestety nie mogę napisać o tym winie tego co tutaj poniżej przeczytałem w opiniach innych, a muszę zaznaczyć że jestem fanem Shiraza i win australijskich i sporo już takowych przez mój kieliszek się przelało. Być może moje oczekiwania są mocno zawyżone a być może po prostu trafiłem na felerną butelkę. Dla mnie to wino przejawia wszelkie cechy australijskiego produktu (celowo używam słowa "produkt") z dolnej półki supermarketowej. Płaskie i nieciekawe, pozbawione charakteru z typowymi objawami przemysłowej produkcji na dużą skalę. No i przede wszystkim brak w tej butelce ...australijskiego słońca, zwolennicy prawdziwego Shiraza z Antypodów wiedzą o czym mowa.

25.04.2017

Można pewnie wiele napisać o tym winie - aromat, smak i posmak. Napiszę tylko - Wino jest bardzo bogate! Degustacja pozwoli poczuć głębię - polecam.

8,5ocena
16.09.2016

Bardzo dobre wino, ciekawy smak i aromat. Piękny zapach i kolor, wyczulane wyraźnie przyprawy i czerwone owoce. Faktycznie najlepiej je spróbować i wydać wewnętrzną opinię ;) Gorąco polecam mocne 8,5/10

15.04.2016

Czuję głównie czarne owoce. Smaczne i warte swojej ceny winko.

7ocena
20.11.2014

Zazwyczaj nie przepadam za winami, w których ważną rolę odgrywa Shiraz, gdyż nadaje winom pieprzności i pikanterii, a zazwyczaj win z takimi cechami nie szukam. Jednak w tym kupażu z Cabernetem sprawia miłe wrażenie, "miętowość" w tej butelce jest naprawdę zaskakująca, do tego mocny, jednak kontrolowany owoc i to składa się na pozytywną całość. W smaku nie ma nic zaskakującego, ot takie zbalansowane i nie intrygujące. Smutne, że cena wysoka, za 10 zł mniej byłaby świetna okazja. Bo za 60 zł można znaleźć wiele lepszych win.

8,5ocena
26.01.2014

Tak żona sięgnęła po nie jako pierwsze z przesyłki , było naprawdę interesujące o nie narzucającym się smaku i zapachu z przebijającą się słodką nutką . Tak bez wątpienia shiraz daje jedne z lepszych smakowo win jakie piłem choć osobiście wole jego "czystą" nie mieszana z innymi szczepami postać . Porównuje je zawsze z niezapomnianym Bleck Stamp ale tamto wino to trochę inna bajka.

8,5ocena
30.08.2011

Zastanawiałem się dlaczego to wino ma aż tak dobre opinie i już wiem. Jest bardzo dobre! Mocna marmolada wiśniowa i wiele dymno-słodkich posmaków. Ciężko opisać, lepiej spróbować, bo warto.

9,5ocena

Otóż zupełnie przypadkowo to wino o smaku jagodowo-pieprznym zgrało się z letnią kolacją ze znajomymi… Spróbujcie powyższego z sałatką bułgarską: świeże pomidory, pokrojone ogórki gruntowe, czerwona cebula w talarkach, obfity sos z oleju słonecznikowego i octu winnego, pieprz i sól. Razem z shirazem… Niezapomniane chwile.

11.07.2011

Wino zmysłowe, nie pozwalające o sobie zapomnieć. Głęboki i określony smak. Idealne jako uzupełnienie wybornej kolacji.

9,5ocena
10.07.2011

Smak jest pełny i dobrze wyważony. Wolf Blass to wino z pazurem, ale nie takim co drapie, ale takim, który przywodzi po posmakowaniu na myśl kwiaty. Shiraz i Cabernet uzupełniają się tu doskonale. To nie jest wino, które czai się w cieniu. Dla tych, którzy lubią stać w pełnym świetle.

21.06.2011

Przyznam się. To wino mnie kompletnie zamurowało. Potrafiłem na karcie degustacyjnej narysować tylko plusa. Ale zapewniam, że był to plus duży. Bardzo duży

20.06.2011

Najlepsza propozycja wieczoru. Idealne połączenie cabernet i shiraz czyli sporego ciężaru a równocześnie delikatności. Wieloskładnikowy smak i aromat.